Bałkanica

#1 Alexandros Stasinopoulos, ‘Ora’

http://bit.ly/1mDDBHe
http://bit.ly/1mDDBHe

Ten projektant to zdecydowanie jeden z największych prekursorów greckiej mody użytkowej. „Ora” to w starogreckim języku „czas”, dla znawców greckiego designu to nic innego jak nowym projekt w postaci zegarka. Grecki artysta miał już dosyć okrągłych tarcz i nudnych pasków, dlatego postanowił przedstawić zegarek jako trzy przecinające się paski pokazujące datę, godzinę i minutę.

#2. Ebru

https://www.tumblr.com/tagged/ebru
https://www.tumblr.com/tagged/ebru

Może i nie jest to najnowszy trend sztuki nowoczesnej, ale mimo to budzi mieszane uczucia. Turecka sztuka malowania potrafi zaskoczyć, zwłaszcza jeśli jest to malowanie na wodzie. Ebru to sztuka polegająca na zdobieniu papieru, poprzez odbicie obrazu namalowanego na wodzie. Przygotowywanie roztworu polega na wymieszaniu wody z wyciągiem z roślin oraz krowią żółcią. Chociaż proces przygotowania mieszaniny nie brzmi zachęcająco, to chętnych na spróbowanie swoich sił w tej dziedzinie turystów nie brakuje.

 


HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.

 

#3. Ceramika bułgarska

http://www.pinterest.com/pin/94716398388057477/
http://www.pinterest.com/pin/94716398388057477/

Ceramiczne tradycje są kultywowane w Bułgarii, a dzieła rzemiosła w stylu Etno i folk podbijają serca kolekcjonerów hand made’u na całym świecie.

 

#4. Omilos

https://www.facebook.com/OMILOSclub
https://www.facebook.com/OMILOSclub

Kiedy będziecie w Grecji nie może Was ominąć impreza w sławnym klubie „Omilos”. Za dnia przychodzą tam całe rodziny, aby nacieszyć się pięknymi widokami, a w nocy ten wielki budynek wypełnia się młodymi ludźmi, którzy chcą się dobrze zabawić.

 

 

 #5. Pınar Yeşilada

http://pinaryesilada.com/isler.html
http://pinaryesilada.com/isler.html

b10

Każdy fan sztuki współczesnej musi znać tę kobietę. Pınar Yeşilada – bo o niej mowa, to jedna z najbardziej znanych i kontrowersyjnych artystek w Turcji. W swoich rzeźbach zadaje widzom pytanie o pamięć społeczeństwa i skutki przemocy.

 

 Tekst | Paweł Taranowski

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News