Balenciaga wypuszcza kolekcję z misiami koala. Dochody zostaną przekazane na walkę z pożarami w Australii

100% dochodu z limitowanej kolekcji zostanie przekazane na pomoc w zwalczaniu pożarów i ich skutków w Australii.

Pożary pustoszące Australię trwają od września. Ogień zabił co najmniej 25 osób i około miliarda zwierząt. W pomoc w walce z ogniem włączyły się całe narody, artyści, organizacje, a także różnorakie firmy. Do długiej listy dołącza teraz Balenciaga, która 13 stycznia wypuszcza limitowaną kolekcję koszulek i bluz z wizerunkiem koali.

W odpowiedzi, na trwający kryzys pożarowy w Australii, Balenciaga zdecydowała się wypuścić kolekcję koszulek i bluz z wizerunkiem zagrożonego całkowitym wyginięciem misia koali. 100% wpływów ze sprzedaży zostanie przekazane lokalnej organizacji ochrony, wybranej przez ekspertów Kering Group i Balenciagę – czytamy w poście Balenciagi na Instagramie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dodatkowo Kering Group, w której znajdują się takie marki, jak Balenciaga, Gucci, czy Saint Laurent, zadeklarowała ofiarowanie darowizny w wysokości miliona dolarów australijskich.

Pomysł wypuszczenia specjalnej kolekcji został jednak przez wielu skrytykowany. Balenciaga wyprodukuje serię brzydkich koszulek i bluz, by zebrać fundusze dla Australii, jakby nie mogli po prostu przekazać tych pieniędzy w formie darowizny i nie pogłębiać problemu konsumpcjonizmu – podsumował jeden z użytkowników Twittera.

Koszulki i bluzy będą dostępne wyłącznie na oficjalnej stronie Balenciagi.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News