Autobus dla bezdomnych

Problem bezdomności pojawia się wszędzie. Jedni próbują z nim walczyć, inni chcą pomagać osobom bezdomnym. Jak się okazuje, jest wiele sposobów wsparcia dla osób bez adresu. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak mało potrzeba, by pomóc innym i sobie.

Na Hawajach firma Group 70 International postanowiła zbudować dla bezdomnych mini miasteczka z dość niezwykłego materiału – starych miejskich busów. Każdy pojazd służyłby jednemu konkretnemu celowi, jak na przykład mieszkanie, łazienka czy pokój wypoczynkowy. Autobusy zawsze stałyby w grupie, aby zapewnić jak najwięcej funkcjonalności dla bezdomnych. Obecnie planowana jest przebudowa 70 pojazdów.

bus

Projekt przede wszystkim ma być prosty – zarówno dla korzystających, jak i budujących. Firma planuje zatrudnienie do tworzenia busów wolontariuszy, którzy chcą wspomóc hawajskich bezdomnych. Także materiały, wykorzystywane do przebudowy, mają pochodzić z datków dla projektu. Pierwsze autobusy pojawią się na hawajskich drogach jeszcze w tym roku. Jak widać, chcieć to móc!

bus1

 

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News