Australia: Dzika świnia wypiła 18 piw i wdała się w bójkę z krową

Dzika świnia z Australii wśród wysokich traw

Pijanych do nieprzytomności ludzi często przyrównuje się do świń. Jak pokazuje przypadek z Australii, porównanie to nie jest całkowicie absurdalne – dzika świnia z antypodów urządziła sobie jednoosobową imprezę, w trakcie której wypiła 18 piw i wdała się w bójkę z krową.

Do nietypowego zdarzenia doszło nieopodal Port Hedland leżącego w północno-zachodniej Australii. Na kempingu przy rzece De Grey, gdzie obozowicze często mogą spotkać żyjące wolno i ciekawskie lub też wygłodniałe zwierzęta, pojawiła się dzika świnia. Co zaskakujące, priorytetem wyprawy zwierzaka nie było jednak zdobycie jedzenia, lecz alkoholowy rajd. Jak donosi jeden z uczestników zdarzenia, pod osłoną nocy nietuzinkowy gość ukradł trzy sześciopaki piwa i po ich zmiażdżeniu dokonał głośnej konsumpcji.

Nocne zdjęcie kempingu w Australii z podświetlonym namiotem rozbitym pod drzewami.

Jak na hardkorowego imprezowicza przystało, dzika świnia przegrzebała również zawartość worków ze śmieciami, w których skrywały się odpadki jedzenia oraz… wdała w bójkę z krową. Pijanego zwierzaka widziano nad brzegiem rzeki, jak ucieka przed szarżującą na niego krową i kilkukrotnie okrąża zaparkowany nieopodal samochód. Ratunkiem dla dzikusa okazała się rzeka, po przepłynięciu której zasnął skacowany pod drzewami. Warto nadmienić, że dzikie świnie nie mają łatwego życia w Australii. Jako gatunek inwazyjny traktowane są jako szkodniki zagrażające lokalnym rolnikom i rodzimym gatunkom zwierząt, dlatego prowadzone są ich odstrzały na masową skalę.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się jak dzik lub co gorsze dzika świnia przystopuj z alkoholem, bo w starciu z krową lub tym bardziej policją nie masz szans.

Tekst: Sylwia Schwarz

4,1/5 - (9 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News