AURORA czaruje w Giving In To the Love i zapowiada niebiańską płytę

for. Isak Okkenhaug

Po długich miesiącach AURORA powraca nie tylko z nową piosenką Giving In To the Love, ale i z okładką, listą utworów, tytułem oraz datą premiery wyczekiwanego przez słuchaczy albumu!

Czy możesz oddać się miłości?

Euforyczne Giving In To the Love to trzecia piosenka z nadchodzącej płyty AURORY. W opowieści zainspirowanej postacią Prometeusza pełne emocji wokale przeplatają się z hipnotyzującym brzmieniem gitar:

„Myślałam o Prometeuszu i o tym, jak ukradł ogień, aby wyrzeźbić nas – ludzi. Czuję, że czasami zapominamy, że jesteśmy żywymi stworzeniami, zdolnymi do tak wielu pięknych rzeczy. A obecna obsesja człowieka na punkcie piękna sprawia, że zapominamy i dewaluujemy ogień, który w nas spoczywa. Nasze wewnętrzne ja i najważniejsza część.”

Świetlisty i boski czwarty album AURORY

Okładka albumu The Gods We Can Touch

Długo oczekiwany album AURORY zatytułowany The Gods We Can Touch ukaże się 21 stycznia 2022 roku. Będzie opowieścią elegancką oraz prowokacyjną o wstydzie, pożądaniu i moralności. Historie zawarte na albumie zostaną utrzymane w narracji widzianej przez pryzmat mitologii greckiej. W każdej z piętnastu piosenek albumu spotkamy innego boga. Patronką Exist for Love jest Afrodyta; Poznamy także Persefonę, królową potępionych (w Heathens), Morfeusza (This Could Be A Dream) i Peitho, uosobienie uwodzenia i perswazji (A Dangerous Thing).

„Grecy mieli bogów i boginie na wszystko.” – zauważa AURORA. – “Na niepokój, na wino, na seks… Dawno temu, kiedy zaczęła się koncepcja bogów i bogiń, była ona bardziej ludzka, łatwiejsza do odnalezienia się i prawie dotykalna. Co najważniejsze, mieli wady.”

fot. Isak Okkenhaug

„Duchowe drzwi między człowiekiem a bogami są bardzo skomplikowaną rzeczą. We właściwych rękach wiara może stać się najpiękniejszą rzeczą. Pielęgnującą i ciepłą. A w niepowołanych rękach może stać się sygnałem dla wojny i śmierci. Jedną z rzeczy, która zawsze mnie niepokoiła, jest idea, że rodzimy się niegodni, musząc uważać się za godnych poprzez tłumienie sił w nas, które czynią nas ludźmi. Nie idealnymi, nie bez skazy, po prostu ludzkimi. Czy moglibyśmy znaleźć tę boską moc w sobie, wciąż będąc przywiązanymi i uwiedzeni cudami świata. Miąższem, owocem i winem. Myślę, że to właśnie intryguje mnie w greckich bogach. Bogowie starożytnego świata. Doskonale niedoskonali. Prawie w naszym zasięgu. Jak bogowie, których możemy dotknąć.”

Album ukaże się tuż przed europejską trasą artystki, która potrwa od lutego do kwietnia. AURORA odwiedzi również Polskę. W marcu pojawi się w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Płyta składa się z piętnastu piosenek-opowieści. Na liście utworów znalazły się trzy single promujące wydawnictwo: Exist for Love, Cure for Me oraz Giving In To the Love. Na razie nieznany jest los Potion for Love (piosenka dostępna jest jedynie na stronie B winylowego singla Cure for Me), którą Norweżka bardzo chciała umieścić na wersji deluxe albumu.

Inspiracjami nadchodzącego albumu są ciemność, jasność, lata 20 XX wieku, mitologia oraz teatr czasów antycznych. Wpływy te są szczególnie widoczne na okładkach każdego singla oraz w teledyskach. Exist for Love zostało nakręcone w pustym teatrze w Norwegii. Rekwizyty do każdego teledysku zostały wykonane przez samą AURORĘ – perłowe ozdoby, muszla, maski.

Brzmieniowo album ma być różnorodny, jednak artystka zapewnia, że połowa piosenek będzie akustyczna i porównała je do Murder Song (5, 4, 3, 2, 1) – Acoustic z debiutanckiej płyty All My Demons Greeting Me as a Friend (Deluxe Edition).

Na oficjalnej stronie AURORY można kupić specjalne zestawy zawierające album The Gods We Can Touch, dzięki którym norweska artystka wesprze budowę małych lasów w Andach!

„Projekt ten jest częścią wieloletniej, partnerskiej inicjatywy mającej na celu przywrócenie 1 miliona hektarów ekosystemów Polylepis w całych wysokich Andach. Lasy Polylepis są niezwykle ważne, ponieważ są głównym źródłem systemu wodnego Ameryki Południowej, w tym dorzecza Amazonki.”

fot. Isak Okkenhaug

Źródła:

https://kulturplot.no/musikkplot/2021/det-er-mitt-mal-pa-denne-jord

https://www.youtube.com/watch?v=uoYgReFWq2c&t=182s

https://shop.aurora-music.com/

https://www.nme.com/news/music/aurora-announces-new-album-the-gods-we-can-touch-and-shares-giving-in-to-the-love-3070459

https://readdork.com/news/aurora-the-gods-we-can-touch/

https://www.reddit.com/r/popheads/comments/ojjh52/hello_my_warriors_it_is_aurora_here_meeep/h523iem

https://www.reddit.com/r/popheads/comments/ojjh52/hello_my_warriors_it_is_aurora_here_meeep/h525zlz/?context=3

https://www.youtube.com/watch?v=inAm5PiBvZc

https://www.instagram.com/p/CQjJ3bDDKWG/

Tekst: M. M.

Zobacz też: https://hiro.pl/norweskie-artystki-ktore-zaczaruja-swoja-muzyka-kazdego-poznaj-5-najmagiczniejszych/ 

Komentarze

Zapisz się do Newslettera