Audioriver ogłasza polską obsadę plażowej części festiwalu

Plaża nad wodą z widocznym terenem festiwalu Audioriver

Audioriver ogłosił właśnie ostatnich artystów zasilających program głównej części festiwalu, czyli tej odbywającej się na plaży nad Wisłą. Do niemal 50 ogłoszonych wcześniej projektów, właśnie dołączyło blisko 30 polskich twórców. Sprawdźcie kto!

Tak, jak w ostatnich latach, Audioriver kładzie bardzo duży nacisk na sprowadzanie artystów, którzy nie mieli wcześniej okazji zaprezentować się na płockiej plaży. Pierwszym z takich projektów jest Bass Astral x Igo, czyli efekt współpracy producenta, Kuby Tracza oraz wokalisty, Igora Walaszka, który  w ciekawy sposób łączy elektronikę z mocnym, niemal rockowym śpiewaniem.

Duet producencko-wokalny tworzą także Dorota Morawska i Adam Nowak, występujący jako Last Blush, łączący łagodne melodie dream-popu z mocnym brzmieniem syntezatorów. Tak, jak wymienione powyżej projekty, na Main Stage zagra również kolejny debiutant, czyli Moosak. Artysta inspirujący się stylem Daft Punk czy Justice ma już w swoim katalogu wydawnictwa we francuskim So French Records.

Debiutów nie zabraknie również na scenie T-Mobile Electronic Beats. Czeluść to kolektyw i label znany szczególnie fanom nowoczesnych, pochmurnych odmian elektroniki, które reprezentować będzie dwójka założycieli projektu: JUTRO i KOSA.

Dużo ciekawych brzmień można znaleźć również w twórczości Górnego, czyli artysty znanego wcześniej jako Gooral, który teraz koncentruje się na stylistyce bliższej muzyce techno. Po bardziej eksperymentalnych obszarach porusza się z kolei MANOID, który wraz z końcem czerwca wyda singel nakładem niemieckiej oficyny Hafendisko, w której swoje produkcje wypuszczał chociażby Kasper Bjorke. Za remiksy owego singla odpowiedzialni są Pysh i Sid Le Rock, a w kolejce czekają kolejne mocne utwory.

Na tej samej scenie wystąpi także Piot Bejnar, który wraca na Audioriver, choć tym razem w wersji live. Niedawno wyszedł debiutancki album tego artysty, ale znając kreatywność i żywiołowość Piotra, należy spodziewać się dużo więcej niż zwykłego odegrania najnowszej płyty.

Innych powracających na festiwal artystów zobaczymy również na Main Stage: nowy materiał zaprezentuje w Płocku Baasch, który występował już na Audioriver przed dwoma laty po premierze płyty Corridors, a teraz jest świeżo po wydaniu świetnego krążka Grizzly Bear With A Million Eyes.

Na głównej scenie z nowym autorskim projektem wystąpi również Urbanski live, czyli połowa nieistniejącego już duetu Rysy. Listę artystów z głównej sceny zamyka przyjaciel festiwalu oraz bardzo doświadczony DJ – Angelo Mike.

Na Audioriver co roku występuje również silna polska reprezentacja muzyki połamanej. Podczas tegorocznej edycji, w Hybrid Tent zagra Handra – ceniony w kraju i zagranicą duet producentów, współpracujący ostatnio z uznaną organizacją Drum & Bass Arena; Mr. Cannabeatz, który dostał ponowne zaproszenie na plażę po żywiołowym występie przed rokiem; Krzyku – wszechstronny DJ oraz aktywny promotor z południowej Polski, a także współtwórcy programu Audioriver, czyli kolektyw NeverAfter.

Bardzo ciekawie zapowiadają się także występy w Cities: #TrueMusic Tent, gdzie tym razem zaprezentują się przedstawiciele Poznania oraz Górnego Śląska. Ze stolicy Wielkopolski na Audioriver przyjądą Conradq i Juniore, czyli twórcy muno.pl, związani m.in. z klubem SQ; Michał Gutkowski reprezentujący Be Kolektiv – grupę osób odpowiedzialną m.in. za Kaskada Festival; a także Tom Palash oraz Tralien, czyli DJ-e znani chociażby z setów w Projekt Lab.

Z kolei Górny Śląsk reprezentować będą: Siasia – postać bardzo zasłużona dla rodzimej sceny techno; Capo ze znanego projektu Module, organizującego wydarzenia w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu; Sierra Cosworth z ekipy Szok, która gościła u siebie m.in. takich artystów, jak Regal czy Ishome oraz kolektyw Urloop, znany m.in. z imprez w INQbatorze.

Listę wykonawców z dzisiejszego ogłoszenia zamykają artyści, których zobaczyć będzie można podczas dwóch nocy w Circus Tent.  Spotkamy tam zarówno bardzo obiecujących debiutantów, jak Dasein, Kaotik, Sept czy Sonosanto, ale również powracającego po przerwie Dtekka, czyli najlepszego DJ-a/Producenta roku 2016 według plebiscytu Munoludy.

Specjalny projekt w duecie zaprezentują natomiast DEAS, czyli jeden z czołowych producentów krajowej sceny techno oraz A_GIM, który nie tylko współtworzy formacje Nervy i Őszibarack, ale ostatnio wydał również świetną autorską EP-kę pt. Votulia.

To już ostatnia pula artystów z głównej części festiwalu, ale to nie koniec ogłoszeń Audioriver. Już wkrótce organizatorzy ogłoszą m.in. program BURN Stage oraz Sun/Day. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Audioriver.

Plakat z 6 ogłoszeniem Audioriver

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News