AUDIORIVER INDEPENDENT MARKET

 

Targi Muzyczne Audioriver 2014 - visual

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

To już piąta edycja Targów, których celem jest wspieranie biznesu opartego na muzyce alternatywnej. „Od 2010 roku na Audioriver wystawiło się już kilkadziesiąt niezależnych firm i organizacji – od małych, lokalnych wytwórni, po duże, ogólnopolskie festiwale” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Widząc pozytywne efekty udziału w targach, większość wystawców wraca do nas co roku, ale nie brakuje także nowych marek, które chcą się pokazać naszej publiczności.”

 

Listę tegorocznych debiutantów otwiera Mega Music, czyli firma z 25-letnim stażem, będąca jednym z największych dystrybutorów sprzętu muzycznego w Polsce. Na ich stoisku będzie można przetestować produkty takich firm, jak Native Instruments, Arturia czy Korg. Inna nowość to sklep z nagraniami, Plays.pl, który w Płocku zaprezentuje szeroką ofertę wydawnictw z muzyką elektroniczną – od płyt Bonobo, przez Moderat i GusGus, po bardzo wielu innych.

 

Na targi także po raz pierwszy przyjedzie sklep płytowy Hey Joe, który – poza sprzedawaniem nagrań -zaprezentuje możliwości instrumentów etnicznych i elektronicznych, a take agencja Bassline, która ma za sobą imprezy z takimi gwiazdami, jak Steve Aoki, Dirtyphonics czy Busy P.

 

Ważną zmianę w odniesieniu do poprzedniego roku zanotuje Akademia Menedżerów Muzycznych, która zamiast prowadzenia godzinnego warsztatu, będzie dostępna fanom Audioriver przez pełne dwa dni targów. Do grona debiutantów dołączyli również: wytwórnia Awesome Music Place, której artyści reprezentują nowoczesne brzmienie elektroniki, Fundacja Się Tworzy, działająca na rzecz kultury i komunikacji w obrębie nowych mediów, a także ambitny kolektyw Altercase.

 

Jeśli chodzi o wystawców z poprzednich lat, to również jest w czym wybierać. Nie zabraknie chociażby niezależnych wytwórni muzycznych – w tym roku będą to Osterdam Records oraz Moonshine/New Moon Records. Ponadto, swoją ofertę kolejny raz zaprezentuje Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.

 

Audioriver co roku wspiera też inne festiwale i lokalne inicjatywy muzyczne – w tym roku na Targi zaprosił przedstawicieli krakowskiego klubu Prozak 2.0, cykl bydgoskich wydarzeń kulturalnych Letnie Pranie Mózgu (wraz z firmą Landschaft i fundacją Bestrona), płockie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture, białostocki Original Source Up To Date oraz agencję Good Music. Tradycyjnie, nie zabraknie również sklepów z bogatą ofertą wydawnictw z muzyką elektroniczną i nie tylko – w Płocku wystawią się bowiem Mash-up, Side One, Vinylex i Vinylgate.

 

Odwiedzinom stoisk będą towarzyszyć koncerty na Independent Market Stage. Tym razem szansę występu otrzymają przedstawiciele wystawców, czyli: Meg b2b Senthia (Prozak 2.0), Piotr Klejment & Gem (Original Source Up To Date), Kondensator Przepływu – Chmara & Qba Janicki live (Letnie Pranie Mózgu), Feelaz (Vinylgate) oraz Delaplaya b2b Erdal Mauff (Uhuru Culture).

Targi Muzyczne Audioriver odbędą się na rynku Starego Miasta w Płocku, w piątek 25 lipca w godzinach 16:00-20:30 oraz następnego dnia od 10:30 do 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Więcej na www.audioriver.pl

 

(źródło: materiały prasowe)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News