Asaf Avidan wraca z nowym albumem ?

Mężczyzna w białej koszulce siedzący przy oknie

Artysta, znany z hitu One Day / Reckoning Song powrócił z nowym wydawnictwem. Dzisiaj, 3 listopada 2017 ma premierę album The Study On Falling – przesycony wielką wrażliwością i oryginalnością kolejna muzyczna odsłona Asafa Avidana, która znakomicie pokazuje też rozwój artystyczny jaki przeszedł.

Asaf Avidan i jego szósty album studyjny – The Study On Falling. Tym razem izraelski artysta zdecydował się nagrywać w USA – kolebce swoich muzycznych inspiracji. Zakochany w folk-rocku i Amerykanie muzyk wybrał Kalifornię, a produkcję materiału powierzył Markowi Howardowi odpowiedzialnemu wcześniej za brzmienie Time Out of Mind Boba Dylana, a także Orphans Toma Waitsa dwóch niezwykle bliskich Avidanowi płyt.

Najnowszy album The Study On Falling powstawał w dosyć niestandardowych okolicznościach – Asaf Avidan postanowił dosłownie przenieść proces nagraniowy ze studia w plener – zabrać ze sobą instrumenty, sprzęt do nagrywania i muzyków gdziekolwiek się przemieszczał. Wśród towarzyszących mu muzyków znaleźli się m.in. perkusista Jim Keltner (John Lennon, Elvis Presley) oraz basista Larry Taylor (Canned Heat, The Monkeys oraz Jerry Lee Lewis).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


The Study on Falling to jak zwykle w przypadku Asafa Avidana – niezwykle szczery zarówno muzycznie jak i lirycznie materiał. Tym razem artysta skoncentrował się na różnych podejściach do miłości i związku, zainspirowany w dużej mierze dwiema kobietami, z którym w przeszłości był związany, a które w opisie na płycie występują pod pseudonimami Green oraz Blue. Przede wszystkim jednak Asaf Avidan pozostawia interpretację muzyki i tekstów na płycie swoim odbiorcom.

Artysta już wkrótce zagra trzy koncerty w Polsce: w Krakowie (29.11), Warszawie (30.11) oraz Poznaniu (01.12). Płyta jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych: Tidal, Spotify. Wersja fizyczna płyty dostępna jest tutaj.

Okładka płyty Asafa Avidana

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News