Artysta tworzy sztukę z odcisków wagin kobiet, które poznał na Tinderze

Mężczyzna z pędzlem i odcisk waginy

34-letni artysta znudzony światem sztuki postanowił stworzyć projekt, który nie tylko będzie szokował, ale także zawierał ważne przesłanie.

Davide Di Votti wpadł na pomysł, by pokrywać waginy kobiet farbą, a następnie odciskać je na płótnie. Aby zrealizować projekt, założył konto na Tinderze, gdzie zaczął poszukiwać modelek chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu.

Do projektu zgłosiło się wiele kobiet, ale finalnie artysta wybrał sześć modelek. Kobiety były nie tylko w różnym wieku, ale także reprezentowały różne środowiska — zarówno hetero, jak i LGBTQ+. Davide stworzył ponad 100 odbitek wagin, używając różnych farb i tekstur.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jeden z moich przyjaciół zaprosił mnie jakiś czas temu na swoją wystawę. Byłem w szoku, co ludzie mogą nazywać sztuką. Prace, które widziałem nie miały żadnego przekazu. Wtedy właśnie postanowiłem stworzyć coś, co nie tylko będzie szokowało widza, ale niosło za sobą ważny przekaz. Ludzie mówią, że Tinder to idealne miejsce to poznawania nowych ludzi, więc podążyłem tą ścieżką. Swoimi pracami, chce pokazać, że każda kobieta, bez względu na orientację, wagę, wiek, jest tak samo kobietą, jak wszystkie inne. I każda z nich jest tak samo wartościowa.

Artysta najpierw spotykał się z każdą modelek na kawę, by porozmawiać i przełamać lody. Drugie spotkanie odbywało się w mieszkaniu artysty.

Każda z nich przychodziła do mojego mieszkania, brała prysznic i starała się zrelaksować, zanim przystąpiliśmy do pracy. Następnie siadały, rozszerzały nogi, a ja przystępowałem do pokrywania ich wagin farbą. Proces odciskania ich na papierze był różny. Czasami ja przykładałem płótno, czasami robiły to one, lub po prostu na nim siadały.

Wystawa prac Davide najpierw pojawiła się w Berlinie, a już wkrótce przybędzie do Budapesztu, by w czerwcu świętować Paradę Równości.

Mężczyzna stojący przy obrazach Kolorowy odcisk waginy Kolorowy odcisk waginy Kolorowy odcisk waginy Meżczyzna wieszający obrazek na ścianie

3/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News