Artysta tworzy prace inspirowane RuPaulem, drag queens i gejszami

Prace przedstawiające gejsze

Najnowszy projekt, mieszkającego w Londynie artysty Hormazda Narielwalla Paper Dolls to publikacja przedstawiająca kolekcję autorskich kolaży na starych wzorach do szycia z londyńskiej Savile Row, a także zestaw autoportretów, w których sam Hormazd pojawia się pod postacią gejszy.

Artysta poprzez wykorzystywanie wzorów do szycia odkrywa w swoich pracach ideę maskarady. Zainspirowany programem RuPaul’s Drag Race, nowatorski dokument Paris to Burning i niezapomniany wieczór w gejowskim barze ze skóry we wschodnim Londynie, sprawdza granice urzeczywistniania fantazji.

Przyjmując wizualną osobowość gejszy, Hormazd mówi o pracy zawartej w Paper Dolls: Nie odkrywam siebie. Po prostu pożyczam czyjąś tożsamość, aby wyrazić pewien ułamek siebie samego. W tych pracach pod postacią egzotycznej gejszy — pozwalam uzewnętrznić się mojej wewnętrznej kobiecości.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Praca przedstawiająca gejszę Praca przedstawiająca gejszę Praca przedstawiająca gejszę

Tekst: Amelia Zajączkowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News