Artysta stworzył zjawiskową iluzję optyczną dookoła Piramidy Luwru. Została zniszczona przez ludzi po kilku godzinach

Zdjęcie przedstawiające istalację dookoła piramidy Luwru

17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni — tyle miejsca dookoła Piramidy Luwru zajęła instalacja stworzona przez francuskiego artystę JR.

Ta niezwykła optyczna iluzja powstawała przez pięć dni, a artyście w naklejaniu kolejnych fragmentów instalacji pomagało około 400 wolontariuszy. Wszystko po to, by uczcić 30. rocznicę powstania piramidy.

W efekcie, po zakończonej pracy została uzyskana zjawiskowa iluzja optyczna, dzięki której piramida wyglądała, jakby była zanurzona w kamieniołomie białych skał.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niestety po kilku godzinach instalacja nie wytrzymała starcia z turystami, którzy nie uszanowali dzieła i zaczęli odrywać papierowe fragmenty instalacji, by… zabrać jako pamiątkę do domu.

I chociaż większość z nas nad tym ubolewa, sam artysta nie jest bardzo zdziwiony obrotem spraw. Jak sam powiedział: Obrazy są ulotne jak życie. Wyklejony kawałek sztuki zaczyna żyć swoim własnym życiem i zostaje wystawiony na różne próby. Słońce suszy klej, przy każdym kroku ludzie rozrywają kawałki papieru.

Rzecznik Luwru dodał, że owszem — wszyscy spodziewali się, że instalacja ulegnie zniszczeniu, ale nikt nie spodziewał się, że stanie się to tak szybko. No cóż. Przynajmniej zostały nam zdjęcia.

 Zdjęcie przedstawiające istalację dookoła piramidy Luwru jr louvre museum pyramid optical illusion anniversary designboom 2 Artysta stworzył zjawiskową iluzję optyczną dookoła Piramidy Luwru. Została zniszczona przez ludzi po kilku godzinach

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News