Artyści uliczni stworzyli tęczowe graffiti na dwustu domach

Tęczowy mural powstał w Palmitas, gdzie młodzieżowa organizacja, na prośbę rządu meksykańskiego, pomalowała ponad 200 budynków. Cel projektu, czyli zjednoczenie społeczności i zlikwidowanie przemocy, został osiągnięty. Jak widać, wnoszenie jasnych barw do naszej codzienności potrafi działać cuda.

Miasto w dzielnicy Pachuca zmieniło się nie do poznania. Dzięki młodzieży z grupy „Germen Crew”, która pokryła fasady budynków jasnymi kolorami, Palmitas, z szarego i nudnego, przeistoczyło się w zapierające dech, tęczowe graffiti. Dwadzieścia tysięcy metrów kwadratowych kolorowych malowideł miało istotny wpływ nie tylko na poprawę komfortu życia i rodzenie się wspólnoty, ale również na całkowite zniknięcie problemu przemocy i agresji. Według streetartnews.net na projekcie skorzystało 1808 osób. Mieszkańcy zaangażowali się w tworzenie wspólnego dzieła, a pozytywne rezultaty dodatkowo podniosły poziom ich zadowolenia.

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-2

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-3

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-4

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-5

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-8

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-10

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News