Artyści tworzący street art w Ameryce Południowej

Kolorowy mural przedstawiający twarz - oczy, nos, usta, umieszczone między oknami budynku

Znamy artystów tworzących europejski street art, ale czemu by nie sięgnąć palcem na mapie nieco dalej? Zapraszamy Was na wycieczkę po sztuce ulicznej prosto z Ameryki Południowej i przedstawiamy Wam kilku czołowych artystów.

Rodez
Kolumbijski malarz, ilustrator oraz twórca murali. Ojciec Nomada i Malegria, równie znanych artystów streetowych. Rodzina często wspólnie tworzy na ulicach Buenos Aires. Malowane przez Rodeza postaci są surrealistyczne, inspirowane jego ilustracjami wydawanymi w wersji papierowej. Nomada ściśle związany jest ze sztuką graffiti i kulturą rapu, zaczynał od nielegalnych tagów. Malegira, którego twórczość znacznie różni się od pozostałych członków rodziny, tworzy niezwykle barwne i wzorzyste murale, z ogromną dbałością o szczegóły.

rodez movie theme

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Malegria San Telmo

nomada

Malegria fox

Ene Ene
Grafficiarz, artysta streetowy z Santiago, Chile. Często współpracuje z Malegriem. Murale jego autorstwa są pełne nasyconych kolorów i fantastycznych postaci.

Malegria i Ene Ene

ene ene rise of the machines

ene ene blood for oil

Eney Crazis
Jedna z niewielu kobiet działających w street artcie. Eney tworzy nasycone kolorem, kobiece murale. Najczęściej wykorzystywanym w jej twórczości motywem są ptaki.

eney mural

eney crazis

eney mural 2

Charquipunk i La Robot de Madera
Charquipunk zafascynowany ptakami przez wiele lat studiował ornitologiczne książki, by móc lepiej poznać te skrzydlate stworzenia. Jego twórczość skupia się głównie na przedstawieniach gatunków ptaków, które występują w Chile. Co ciekawe, nie są to wierne odzwierciedlenia, lecz oniryczne fantazje na ich temat. La Robot de Madera, student malarstwa, często eksperymentuje z przedstawieniami ludzi. Wynikiem kolaboracji obu artystów są barwne, dynamiczne murale z wizerunkami zarówno ludzi jak i ptaków.

Charquipunk and La Robot de Madera

Charquipunk and La Robot de Madera 5

Charquipunk and La Robot de Madera 4

Charquipunk and La Robot de Madera 3

Charquipunk and La Robot de Madera 2

Stinkfish
Artysta pochodzący z Kolumbii, często podróżuje z aparatem i fotogratuje napotkanych po drodze ludzi. Później, na podstawie zdjęć nieznajomych, tworzy unikalne, psychodeliczne i niezwykle barwne murale.

Stinkfish

stinkfish foto_lifelounge_com_au

stinkfish foto_geostreetart_com

Tekst: Wioleta Żochowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News