Ostatnio mogliśmy zapoznać się z rankingiem najpopularniejszych polskich projektantów .W czołówce oprócz tytanów polskiej mody takich jak Gosia Baczyńska, Ania Kuczyńska czy Tomasz Ossoliński, a także nowych twarzy, wylansowanych przez telewizyjne talent show znalazł się także on – Arkadius. Polacy nie zapomnieli o ekscentrycznym projektancie, który na początku XXI wieku wzbudzał tak wiele kontrowersji i skrajnych emocji, że niejedna celebrytka dałaby się pokroić za tyle uwagi.
Zacznijmy jednak od początku. Arkadius wychował się w województwie lubelskim. W 1988 chcąc pójść w ślady ojca podjął studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jednak nie był w stanie usiedzieć w Polsce. Po rzuceniu studiów pracował w Toskanii i w Monachium, po to by w 1994 zacząć naukę na londyńskim St.Martin’s College of Art & Design. Jego kolekcja dyplomowa (1999 r.) okazała się wielkim sukcesem. Motywy biblijne na wybiegu nie pozwoliły przejść obojętnie obok pracy rodzącej się legendy. W trakcie swojej kariery zdobył wiele prestiżowych nagród: New Generation Award oraz nagrodę rządową od organizacji NESTA. Wszechobecna prowokacja, ludowe motywy i nowatorskie podejście do ubioru stworzyły projektanta, po którego ubrania sięgały gwiazdy największego formatu: Justin Timberlake, Brad Pitt, Gwen Stefani, Janet Jackson, Christina Aguilera czy Björk.
Sukces i sława to jednak kapryśne i wymagające towarzyszki. Dlatego by nie skończyć jak wielu przed nim Akradius ukrył się przed światem. Po dziesięcioletniej przerwie poczuł się gotowy by wrócić do gry. Jednak może zamiast słowa „wrócić” należałoby powiedzieć – zacząć od nowa. Bowiem pierwsza kolekcja artysty uśmierca mistrza, którego znamy z początku nowego stulecia. Ubrania reprezentujące nową markę Arkadiusza Weremczuka P-iFashion zawierają motyw klepsydr na których znajomi i rodziny zmarłych zwyczajowo piszą o swoim bólu po stracie. Sam Arkadius pisze, że chce zacząć jeszcze raz pozbywając się wszystkiego, co już było i na nowo zapełnić karty swojej historii. Nowa marka ma angażować się w życie publiczne, interpretować sytuację polityczną i skłaniać do myślenia.