Art-hopowy album ze społecznym przekazem. Vienio prezentuje album „Twarzøva”

Czarno-białe zdjęcie mężczyzny i okładka albumu

Na premierę tego albumu czekaliśmy długo, ale było warto! Już od dzisiaj jest dostępny nowy album Vienia — Twarzøva. Czym nas zaskoczy artysta na nowym krążku?

Vienio, to polski raper, kiedyś kojarzony tylko z działalnością muzyczną, dziś oprócz pisania tekstów, produkowania muzyki i występowania na scenie, angażuje się w tematy ekologii, reżyseruje klipy, pracuje jako dziennikarz,podróżuje po świecie prowadząc swój własny program coolturyści.

Możecie go pamiętać z jego wieloletnich występów w MolestwaEwenement, której był współzałożycielem. Wydał 12 albumów studyjnych, z czego 5 we współpracy z Molesta. Wówczas otrzymał także nominację do Fryderyków. Współtworzył duet z Pelsonem — efektem była trylogia Autentyk, a druga płyta z tego zestawu również przyniosła mu kolejną nominację do Fryderyka. Jednym zdaniem: człowiek-legenda, którego nie wypada nie znać.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jako niezależny artysta wydał cztery albumy solowe, a teraz powraca z kolejnym projektem VIENIO/MAGIERATwarzøva.

Album Twarzøva to dziesięć utworów, o rzadkiej już dzisiaj poważnej tematyce opakowanej w stylowy rap i dojrzałą produkcję hip-hop. Sam artysta twierdzi, że wykonuje ART-HOP, nawiązujący do najlepszych korzeni zza oceanu, takich jak: Tyler, The Creator czy Run The Jewels. Na albumie znajdują się utwory komentujące imperializm, dzisiejsze realia mediów społecznościowych, problemy ekologiczne, ale także refleksje, z życia w świecie rapu.

Za bity odpowiada Magiera, wszechstronny producent z Wrocławia i połowa duetu WHITE HOUSE. Ten artysta to cenionym beatmaker, który działa, w świecie rapu, tak długo, jak VIENIO, czyli ponad 20 lat.

Na uwagę zasługuje także sama okładka albumu. Namalował ją Michał Wręga aka Sepe, który jest znanym i cenionym na całym świecie artystą streetartowym. Sepe wykonał dziesięć prac, których tematem przewodnim były twarze, każda z nich ozdabia jeden utwór, w symboliczny sposób go komentując. Do każdego z dziesięciu utworów Vienio napisał felietony, które opowiadają o okolicznościach powstania oraz stanowią wyjaśnienie i rozszerzenie tego co usłyszymy w poszczególnych kawałkach.

Na albumie gościnnie wystąpili: Skubas, Bovska, Paprodziad, Ras z Rasmentalizm, Kosi, Junior Stress, Igor Boxx, DJ Falcon1, Dj Kebs, Edo G.

Płyta jest już dostępna w sklepach i serwisach streamingowych, możecie jej posłuchać poniżej.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News