Armani otworzył muzeum z okazji 40-lecia marki

Giorgio Armani, znany na całym świecie projektant i właściciel marki Armani, z okazji obchodów 40-lecia brandu, ogłosił otwarcie wystawy sześciuset strojów jego projektu. Wystawę będzie można obejrzeć w nowym Silosie w Mediolanie.

Armani pierwsze kroki związane z projektem wykonał około roku temu, w gdy kupił przestrzeń i wydał na jej readaptacje około 50 milionów euro. Projektant przeobraził fabrykę Nestle w dopasowaną do charakteru pokazu przestrzeń wystawową, nazwaną obecnie Silos Armani.

ga1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Projektant przyznaje, że nie chce, aby aranżacja wnętrza była stała i zapowiada, iż przestrzeń będzie dostosowywana do każdej kolekcji wraz z pojawiającą się co sześć miesięcy nową wystawą. Podkreśla także, że silos  ma nie być postrzegany jedynie jako muzeum, więc będzie nazywał ten projekt „dużą wystawą”.

Odwiedzający wchodząc do budynku na parterze napotkają kawiarnię i oczywiście sklep z pamiątkami. Wystawa zaczyna się dopiero na pierwszym piętrze i jest ona ułożona w bardzo przemyślany sposób. Najpierw zobaczymy tam stroje stonowane, klasyczne, idąc jednak dalej „eksponaty” stają się coraz bardziej kolorowe, egzotyczne i odważne. Na ostatnim piętrze odnajdziemy szkice i projekty kultowych strojów.

1112828

Jakby tego było mało, to projektant ma już w planach zaaranżowanie kolejnego silosa, aby móc pokazać tam wystawę linii Emporio Armani lub Privé.

Otwarcie bardzo dużej wystawy zbiegło się z dniem otwarcia targów w Mediolanie, na których to Armani otrzymał tytuł modowego ambasadora. Targi gościć będą w mieście od 1 maja do 31 października.

ig

Nie pozostaje nam nic innego jak spakować walizki i tam wyruszyć!

 

tekst | Paulina Grzmil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News