Apple włącza do świata emoji osoby niepełnosprawne

Ikonki apple osoby niepelnosprawne

Jakiś czas temu firma Apple zaprezentowała 157 nowych ikonek, jakie pojawią się na urządzeniach z systemem iOS w 2018 roku. Do tej kolekcji dołącza właśnie 13 emotikonek skupiających się na osobach niepełnosprawnych.

Technologiczny gigant postanowił połączyć siły z instytucjami dedykowanymi osobom głuchym, niewidomym, czy posiadającym inne rodzaje niepełnosprawności, by stworzyć kolekcję emojis, która będzie reprezentować to środowisko. Apple przyznaje, że nie udało się jeszcze włączyć wszystkich rodzajów niepełnosprawności do kolekcji, ale wciąż – jest to duży krok reprezentujący zdanie, że każdy jest równy.

Emoji poświęcone osobom niepełnosprawnym będą zawierały między innymi ikonki aparatu słuchowego, psów przewodników, sztucznych kończyć, a także osób niewidomych i posługujących się językiem migowym. Póki co ikonki są jedynie propozycją złożoną przez Apple do Unicode Consortium i pojawią się w systemie iOS i Android dopiero po ostatecznej akceptacji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News