Aplikacja, która ułatwi warszawskie podróże

Ludzie w autobusie

Naszą relację z komunikacją miejską najczęściej można określić jako „to skomplikowane”. O ile metro z reguły jeździ bez zarzutów, tak oczekiwanie na autobusy i tramwaje potrafi nie mieć końca. Z myślą o tych, którzy nie przepadają za spędzaniem czasu na przystankach, mamy małe ułatwienie.

We współpracy z warszawskim MZA przygotowana została miła niespodzianka dla pasażerów — aplikacja, która pokazuje rzeczywisty czas przyjazdów autobusów i tramwajów. Dzięki temu dowiemy się, czy autobus, na który zawsze czekamy około 30 minut, pojawi się punktualnie na wybranym przystanku. Jest to możliwe dzięki modułowi GPS, w który wyposażanych jest coraz więcej środków komunikacji miejskiej. „Coraz więcej” oznacza tyle, musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie autobusy i tramwaje w tej chwili go posiadają.

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu — mamy do wyboru zlokalizowanie najbliższego przystanku lub wyszukanie go z biblioteki. Dodatkowo, aplikacja pokaże nam kierunek i odległość (od naszego aktualnego położenia), w którym znajduje się przystanek. Gdy już mamy przystanek, pokażą nam się dostępne linie razem z czasem dojazdu. Na czerwono zaznaczony został czas rzeczywisty, a na szaro czas przybliżony, czyli ten według rozkładu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Screen z aplikacji

Minusem aplikacji jest brak możliwości wyznaczenia trasy z punktu A do punktu B, ale i tak wydaje się, że na naszych oczach rośnie warszawski konkurent dla aplikacji JakDojadę.

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News