Antonia Vai i Mörk, czyli węgierscy artyści, których musicie poznać!

Dziewczyna z rozpuszczonymi włosami i grupa chłopaków robiąca selfie w lustrze

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam dwójkę węgierskich artystów, o których na pewno jeszcze będzie głośno tego lata!

Antonia Vai to pochodząca ze Szwecji soulowa piosenkarka i songwriterka. Urodziła i wychowała się w Sztokholmie, gdzie w 2012 roku samodzielnie wydała dwa albumy Lovers and Prophets i Dirt From When The Earth Was Flat. Jej węgierskie korzenie spowodowały, że w 2013 roku przeprowadziła się do Budapesztu, gdzie bardzo szybko zyskała popularność w węgierskiej telewizji i radiu.

W 2014 roku ukazał się jej trzeci album Stories After Bedtime który odbił się szerokim echem na węgierskiej scenie alternatywnej. Kolejny rok przyniósł Antoninie pierwszy wyprzedany koncert w budapesztańskim Pałacu Sztuki, gdzie wystąpiła z udziałem gości, min: M3NSA, i Saidem z węgierskiego Akkezdet Phiai. Efektem tej współpracy było EP „Tightrope” wydane w 2016 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ostatnim albumem artystki jest wydane w 2017 roku Ritual, który zrodził się podczas podróży Antoni po świecie. Inspiracje muzyką świata i udział w nagraniu artystów z Maroka, Szwecji czy Brazyli wyznaczyły nowy kierunek w twórczości artystki. Fani docenili te poszukiwania czego efektem był wyprzedany koncert premierowy w najsłynniejszym budapesztańskim klubie A38.

Antonia wystąpi 20 kwietnia w Poznaniu w ramach Enea Spring Break (klubokawiarnia Meskalina, godz. 19:30).

Dla fanów: Selah Sue, Amy Winehouse, Feist, Imany, Katie Melua.

Mörk to muzyczna podróż w mieszankę jazzu, soulu i funku, w której odnajdziemy również wrażliwość i melancholię. Pochodzący z Budapesztu Mörk szturmem zdobył tamtejszą scenę alternatywną występując nie tylko na najważniejszych węgierskich festiwalach ale również w mieszkaniach swoich fanów i nietypowych miejscach publicznych.

Zespół występował już w Polsce kilkukrotnie (koncerty w Krakowie, Warszawie i Poznaniu) gdzie został świetnie przyjęty przez publiczność. Podobnie jak Antonia, 20 kwietnia zespół wystąpi w Poznaniu w ramach Enea Spring Break (Klubokawiarnia meskalina, godz. 20:30). Debiutancki i jedyny do tej pory album zespołu You Are Free to Choose ukazał się w 2016 roku, obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i promowaniem swojej muzyki poza granicami Węgier.

Dla fanów: Snarky Puppy, Red Hot Chili Peppers, Chet Faker, Poluzjanci

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News