Categories: markimoda

Answear x Oskar Podolski: Manifest Your Style

Intensywna czerń i biel, mocne kontrasty, wyraziste fasony i nieszablonowe hasła to wyznaczniki nowej i jedynej w swoim rodzaju kolekcji stworzonej przez Answear we współpracy z wyjątkowym artystą – Oskarem Podolskim.

Oskara Podolskiego najlepiej opisać określeniem artysta totalny. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – sam o sobie mówi, że jest przede wszystkim projektantem, a jego największą pasją jest typografia.

Pierwsza zapowiedź kolekcji Manifest Your Style pojawiła się wiosną bieżącego roku. Kolekcja jest owocem współpracy Answear z Oskarem Podolskim, ale swoją cegiełkę mogła dołożyć także społeczność Answear, tworząc, w ramach ogłoszonego w kwietniu konkursu hasła, które definiują życie każdego z nich. Zwycięskie hasła zostały umieszczone na ubraniach Manifest Your Style, a wszystkie grafiki zaprojektował Oskar Podolski.

Efektem współpracy nie są zwyczajne ubrania: Manifest Your Style to jednocześnie głos ludzi odważnych, pełnych ciekawości, mających własny system wartości i przeżywających życie na własnych zasadach.

W Manifest Your Style znajdziemy casualowe t-shirty oversize, graficzne legginsy, joggery, bluzy, skarpetki, nerki i czapki typu docker idealne na nadchodzącą jesień.

Całość epatuje siłą, buntem i niezależnością, co wiąże się z przesłaniem kolekcji. Manifest Your Style zachęca do wyrażania własnego stylu i sposobu bycia oraz wybijania się ponad przeciętność.

Zdjęcia promujące limitowaną kolekcję Manifest Your Style zostały wykonane przez Karola Grygoruka z agencji Shootme. Jako reportażysta, miłośnik fotografii analogowej z niebanalnym podejściem do fotografii współczesnej z wielkim zaangażowaniem i pasją podjął wyzwanie ze strony marki Answear.

Do sesji zaproszono 5 modeli o różnorodnej urodzie: Adama Kaszewskiego, Pawła Lewandowskiego, Aleksandrę Korytowską, Yaritza Reyes, Karolinę Niczyporuk, a zdjęcia wykonano w starej fabryce cygar w Krakowie, w industrialnych przestrzeniach wykorzystano nieoczywiste detale wykończenia wnętrz.

W stworzonych stylizacjach główną rolę odgrywały produkty z limitowanej kolekcji Manifest your style, które zostały uzupełnione produktami innych marek znajdujących się w ofercie sklepu, dzięki czemu odbiorca otrzymuje gotowe inspiracje, jak można łączyć produkty z limitowanej kolekcji z rzeczami, które posiada w swojej garderobie.

Komentarze
5/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago