Anja Rubik otwiera w Warszawie pop-up szkołę #SEXEDPL

Kobieta stojąca przy murze i okładka ksiązki

Już od dzisiaj, 19 września 2018, dawne warszawskie liceum im. Hoffmanowej w Warszawie, zamieni się dynamiczny festiwal świadomości seksualnej. Plan zajęć? 5 intensywnych dni wypełnionych warsztatami, wykładami i filmami!

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, czyli książka, która powstała w ramach kolejnej odsłony projektu #SEXEDPL, stała się jednym z największych bestsellerów tego roku, jeszcze przed premierą.

W Polsce seks wciąż jest tematem tabu, nawet wśród dorosłych – mówi Anja Rubik.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jej inicjatywa jest odpowiedzią na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podobnie jak przy poprzednich projektach, modelka i aktywistka zaprosiła do współpracy zespół doświadczonych ekspertów.

Szkoła #SEXEDPL otworzy się w budynku dawnego liceum im. Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie. Lekarze, pedagodzy, seksuolodzy, edukatorzy i edukatorki poprowadzą w niej warsztaty i wykłady zgodne z przekazem książki.

W programie zajęć zaplanowano kilkanaście spotkań dla młodzieży – m.in. warsztaty na temat samoakceptacji, metod antykoncepcji, zapobiegania infekcji HIV, świadomej zgody i wiele innych, a także pokazy filmów, specjalną czytelnię i strefę chill-outu do swobodnej wymiany zdań i doświadczeń. Odwiedzający na miejscu będą mogli napić się kawy, lemoniady, porozmawiać bez tabu o seksie, spędzić wspólnie czas, a także spotkać się ze znanymi osobami wspierającymi ruch #sexedpl.

Szkoła #SEXEDPL z założenia ma być miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Młodzież i rodzice będą mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji i NGO-sów. Swoje stanowiska zaplanowali m.in. Grupa Ponton, Federacja na Rzecz Kobiet
i Planowania Rodziny, Społeczny Komitet ds. AIDS, IFMSA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązuje rejestracja na każde z wydarzeń przez stronę.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News