Anja Rubik otwiera w Warszawie pop-up szkołę #SEXEDPL

Kobieta stojąca przy murze i okładka ksiązki

Już od dzisiaj, 19 września 2018, dawne warszawskie liceum im. Hoffmanowej w Warszawie, zamieni się dynamiczny festiwal świadomości seksualnej. Plan zajęć? 5 intensywnych dni wypełnionych warsztatami, wykładami i filmami!

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, czyli książka, która powstała w ramach kolejnej odsłony projektu #SEXEDPL, stała się jednym z największych bestsellerów tego roku, jeszcze przed premierą.

View this post on Instagram

Cześć. Długo czekaliśmy, żeby móc Wam to powiedzieć. Ale już możemy. I mówimy. Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: @anja_rubik. Odważna i przełomowa kampania @sexedpl kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi. Premiera „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” już 19 września. Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką?  W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać. Książkę wyróżnia wyjątkowa oprawa wizualna. Komiksy znanej w sieci jako Kiciputek Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej dodają całości dynamiki, lekkości i elegancji. Zapomnijcie o „Sztuce kochania”. Pora na „#SEXEDPL” – świetną lekturę w sam raz na nasze czasy, która w nowoczesny, merytoryczny, a zarazem przyjazny sposób podchodzi do zagadnień, które w polskim społeczeństwie zbyt często są zamiatane pod dywan. Książka „#SEXEDPL” została pomyślana tak, by była osiągalna i dostępna dla jak największego grona odbiorców – kosztować będzie jedynie 19,99 złotych. Tak niska cena wynika z non profitowego charakteru publikacji — zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z jakichkolwiek przychodów z książki. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL. Zamów książkę teraz: https://www.empik.com/sexedpl-rozmowy-anji-rubik-o-dojrzewaniu-milosci-i-seksie-rubik-anja,p1208983322,ksiazka-p

A post shared by Wydawnictwo W.A.B. (@wydawnictwo_wab) on

W Polsce seks wciąż jest tematem tabu, nawet wśród dorosłych – mówi Anja Rubik.

Jej inicjatywa jest odpowiedzią na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podobnie jak przy poprzednich projektach, modelka i aktywistka zaprosiła do współpracy zespół doświadczonych ekspertów.

Szkoła #SEXEDPL otworzy się w budynku dawnego liceum im. Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie. Lekarze, pedagodzy, seksuolodzy, edukatorzy i edukatorki poprowadzą w niej warsztaty i wykłady zgodne z przekazem książki.

W programie zajęć zaplanowano kilkanaście spotkań dla młodzieży – m.in. warsztaty na temat samoakceptacji, metod antykoncepcji, zapobiegania infekcji HIV, świadomej zgody i wiele innych, a także pokazy filmów, specjalną czytelnię i strefę chill-outu do swobodnej wymiany zdań i doświadczeń. Odwiedzający na miejscu będą mogli napić się kawy, lemoniady, porozmawiać bez tabu o seksie, spędzić wspólnie czas, a także spotkać się ze znanymi osobami wspierającymi ruch #sexedpl.

Szkoła #SEXEDPL z założenia ma być miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Młodzież i rodzice będą mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji i NGO-sów. Swoje stanowiska zaplanowali m.in. Grupa Ponton, Federacja na Rzecz Kobiet
i Planowania Rodziny, Społeczny Komitet ds. AIDS, IFMSA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązuje rejestracja na każde z wydarzeń przez stronę.

Komentarze
Anja Rubik otwiera w Warszawie pop-up szkołę #SEXEDPL
Oceń artykuł