Categories: muzykawydarzenia

Amber Run wystąpi w Niebie, na jedynym koncercie w Polsce! ?

Można powiedzieć, że to podwójne wyróżnienie dla warszawskiego klubu NIEBO. Amber Run po raz pierwszy zagra koncert w Polsce, a w dodatku, występ w Warszawie, 21 października 2017, będzie jedynym koncertem w kraju!

Amber Run to brytyjska grupa grająca alternatywnego rocka z silnymi wpływami takich gatunków jak pop czy folk. Członkami zespołu są perkusista Felix Archer, gitarzysta Will Jones, basista Tom Sperring, klawiszowiec Henry Wyeth oraz wokalista Joe Keogh. Początkowo zespół nosił nazwę Amber, lecz na jego założycielach wymuszono zmianę, aby uniknąć konfliktu z holenderską piosenkarką o takim samym pseudonimie. Dzisiaj nikt już nie pamięta o tej wokalistce, zaś na ustach wszystkich pojawia się Amber Run.

Joe Keogh, Tom Sperring oraz Will Jones byli przyjaciółmi z Buckinghamshire, zaś podczas studiów na Uniwersytecie w Nottingam poznali Felixa Archera oraz Henry’ego Wyetha, pochodzącego z Kentu. Wszyscy studiowali wówczas na kierunkach prawniczych i humanistycznych, lecz na drugim roku zrezygnowali z dalszego kształcenia, aby skupić się na tworzeniu muzyki.

W 2013 roku muzycy podpisali kontrakt z niezwykle uznaną i szanowaną wytwórnią RCA. Później przyszedł Dzień Zakochanych, czyli 14 lutego 2014 r. i zespół wydał swój pierwszy mini album, Noah, składający się z czterech utworów. W marcu 2014 r. podczas trasy koncertowej z supergrupą Kodaline stanowili dla nich support i już wtedy zdawało się słyszeć głosy o ich wielkiej mocy koncertowej. 18 kwietnia 2014 r. ukazał się drugi minialbum grupy o wdzięcznej nazwie Spark. Trzeci minialbum premierę miał 19 września 2014 roku, pod tytułem Pilot. W marcu 2014 roku zespół ogłosił, że zakończył pracę nad pierwszym albumem. W pracach tych uczestniczyli producent Mike Crossey oraz Sam Winfield. 5 stycznia 2015 roku wydano singel promocyjny o nazwie Just My Soul Responding.

Debiutancki album 5AM został wydany 17 kwietnia 2015 roku i szybko po tym okrzyknięty przez opiniotwórcze portale jak Pitchfork czy The Attic nowym powiewem świeżości na gitarowej scenie muzycznej, a niektórzy recenzenci z Wielkiej Brytanii poszli o krok dalej, pisząc w samych superlatywach o grupie Amber Run jako kontynuatorach muzycznego sukcesu takich formacji jak Alt-J czy Foals. Nie były to słowa bez pokrycia, gdyż przyszedł rok 2017, a grupa Amber Run, którą będziemy mieli przyjemność gościć na jedynym koncercie w Polsce, wydała drugi album, zatytułowany For Moment, I Was Lost dla Easy Life Records, który definitywnie potwierdził ich ogromną wartość artystyczną.

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku. Bilety na wydarzenie można zakupić za pośrednictwem bileterii: Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl oraz Goingapp.pl

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

1 godzinę ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

17 godzin ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago

Książki, które zmieniają życie czytelnika na lepsze

Świat bez książek nie mógłby właściwie istnieć, co doskonale wiedzą miłośnicy literatury. Wykreowane w nich…

5 dni ago