Alt-J – This Is All Yours

Zrobiło się o nich głośno w 2012 r. za sprawą debiutanckiego albumu „An Awesome Wave”. Sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy na całym świecie, a album został uznany za najlepszy w Wielkiej Brytanii i Irlandii, otrzymując prestiżową nagrodę „Mercury Prize”.

Obecnie Alt-J tworzą Joe Newman (gitara, wokal), Gus Unger-Hamilton (klawisze) oraz Thom Green (perkusja).

„This Is All Yours” jest wolniejszy, mroczniejszy i bardziej przemyślany. Widać, że zespół stworzył bardziej ambitny materiał, mimo że część ich fanów może postrzegać go za smętny. To wszystko za sprawą powolnego budowania napięcia, spokojnego tempa i nostalgicznych przemyśleń członków zespołu. Jednak sposób w jaki łączą ze sobą sample, gitarę akustyczną, fortepian, flet czy odgłosy ptaków robi wrażenie. Od razu słychać zamiłowanie do art rocka, którego charakterystyczną cechą jest różnorodność muzycznych form. Już w samym „Intro” mamy najlepszy przykład budowania wielopoziomowej warstwy dźwiękowej, słysząc: gitarę, bębny, dudy, sample, a do tego świetny wokal oraz chór w tle. Mimo przewagi spokojnych kompozycji , znajdziemy też żywsze utwory jak: „Every Other Freckle” czy „Left Hand Free”, które na pewno zadowolą fanów poprzedniej płyty.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Druga płyta ALT-J spotkała się z uznaniem zarówno wśród fanów jak i krytyków muzycznych. Tuż przed oficjalną premierą zespół udostępnił wszystkie utwory z nowego krążka w serwisie Spotify. Do tej pory album odsłuchało ponad 3 mln odbiorców. Ostatni klip Alt-J „Every Other Freckle” obejrzało na YouTube-ie ponad milion osób!

 

Posłuchajcie co mają do zaoferowania:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(na podstawie materiałów prasowych)

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News