Allegro zabroniło sprzedaży „tanich kodów” do Netflix

Oferta kupna taniego konta, przekreślona

Ceny abonamentów serwisów VOD, jak Netflix czy HBOGO nie wydają się zbyt wygórowane, mimo to niektórzy i tak szukali często tańszego sposobu na wykupienie abonamentu. Allegro postanowiło zakazać takowych praktyk.

Od kilku lat w serwisie Allegro prym wiodły wszelkie kody czy udostępniane konta niewiadomego pochodzenia, które omijały podstawowe opłaty za serwisy VOD, oferując dostęp do nich za 5 – 10 PLN.

Allegro postanowiło ukrócić te występki i wesprzeć serwisy oferujące oglądanie filmów i seriali, zmieniając swój regulamin o następujący wpis.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


38. Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami”), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl., za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher’ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.

Wyjątkiem od tej reguły mają być karty podarunkowe oraz oficjalne vouchery, a także oficjalne konta na Allegro serwisów VOD. Czy to zakończy problem kupowania kont z nieznanych źródeł i wspierania nielegalnych ścieżek zakupu? Pewnie nie, ale mamy nadzieję, że Allegro będzie, zgodnie ze swoim nowym przepisem, na bieżąco śledziło wiarygodność sprzedawanych voucherów/kart podarunkowych.

Zaktualizowany regulamin znajdziecie tutaj.

A Wy, jeśli kiedyś skusiliście się na tanie konto Netflix, czy HBOGO, pomyślcie, czy nie lepiej złożyć się w kilka osób na miesięczny abonament i po prostu – nie kombinować?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News