Allegro zabroniło sprzedaży „tanich kodów” do Netflix

Oferta kupna taniego konta, przekreślona

Ceny abonamentów serwisów VOD, jak Netflix czy HBOGO nie wydają się zbyt wygórowane, mimo to niektórzy i tak szukali często tańszego sposobu na wykupienie abonamentu. Allegro postanowiło zakazać takowych praktyk.

Od kilku lat w serwisie Allegro prym wiodły wszelkie kody czy udostępniane konta niewiadomego pochodzenia, które omijały podstawowe opłaty za serwisy VOD, oferując dostęp do nich za 5 – 10 PLN.

Allegro postanowiło ukrócić te występki i wesprzeć serwisy oferujące oglądanie filmów i seriali, zmieniając swój regulamin o następujący wpis.


38. Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami”), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl., za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher’ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.

Wyjątkiem od tej reguły mają być karty podarunkowe oraz oficjalne vouchery, a także oficjalne konta na Allegro serwisów VOD. Czy to zakończy problem kupowania kont z nieznanych źródeł i wspierania nielegalnych ścieżek zakupu? Pewnie nie, ale mamy nadzieję, że Allegro będzie, zgodnie ze swoim nowym przepisem, na bieżąco śledziło wiarygodność sprzedawanych voucherów/kart podarunkowych.

Zaktualizowany regulamin znajdziecie tutaj.

A Wy, jeśli kiedyś skusiliście się na tanie konto Netflix, czy HBOGO, pomyślcie, czy nie lepiej złożyć się w kilka osób na miesięczny abonament i po prostu – nie kombinować?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News