Alexander Wang odchodzi z Balenciagi

NEW YORK, NY - SEPTEMBER 06: Alexander Wang walks the runway during the Alexander Wang show at Fashion Week Spring 2015 at Pier 94 on September 6, 2014 in New York City. (Photo by Antonio de Moraes Barros Filho/FilmMagic)

Plotki, które powtarzane były od tygodni, zdają się mieć potwierdzenie. Jak donosi WWD, dom mody Balenciaga nie przedłuży kontraktu z Alexandrem Wangiem.  Po trzech latach kończą współpracę.

W marce projektant zostanie jeszcze do jesieni, a jego ostatni pokaz dla Balenciagi będzie miał miejsce na paryskim Fashion Weeku. Tak jak poprzedni dyrektor kreatywny, Nicholas Ghesquière, był awangardowy i innowacyjny w Balenciadze, tak Alexander Wang stronił od upiększeń i wybierał raczej minimalistyczne klimaty.

Wang prawdopodobnie skupi się teraz na tworzeniu własnej marki – w końcu w tym roku otwiera swój londyński butik. Kto będzie jego następcą we francuskim domu mody? Jeszcze nie wiadomo.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Alexander Wang - Runway - Mercedes-Benz Fashion Week Spring 2015

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News