Aleia i Alex: najbardziej surrealistyczna para fotografów

Surrealistyczne zdjęcie z wanną z widokiem na plażę, tabletem, dłonią trzymająca różę, ciastem, winem, papierosem

Alex Wallbaum i Aleia Murawski to para fotografów, którzy z pozornie zwykłych przedmiotów i codziennych sytuacji tworzą pokręcone, surrealistyczne i magiczne dzieła sztuki.

Pochodzą z Chicago, współpracują razem od 2014 roku. W wywiadzie dla It’s Nice That mówią, że ich kolaboracje zawsze wzbudzały wiele kontrowersji, ale sam proces powstawania zdjęć jest bardzo naturalny: znajdują odpowiednie przedmioty, tworzą scenografię, dodają efekty i… gotowe!

Inspiracje przychodzą z różnych sytuacji. Czasami jest to po prostu efekt dziwnego snu, który jedno z nas miało, wspomnienie dawno niewidzianego filmu, albo to, co akurat zjedliśmy na lunch.

Ich najnowsze prace przedstawiają najbardziej magiczną kąpiel w wannie, jaką możecie sobie wyobrazić. Bąbelki, lampka wina, kawałek ciasta, okno z widokiem na plażę. Staramy się tworzyć projekty z lekkością i dobrze się przy tym bawić – nawet jeśli pozornie, przedmiot, którym się zajmujemy, wydaje się być bardzo „surowy”.

Porozkładane przedmioty: komputer, telefon, kubek, bibeloty na różowym kawałku satyny Ręce trzymające słuchawkę od telefonu stacjonarnego Biurko ze słuchawką do telefonu, komputerem, hamburgerem i dymem Wanna z widokiem na plażę, dymem, tabletem, świeczką i lampką wina

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post