Categories: miastoorientuj się

Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali centrum Londynu przyklejając się do asfaltu

Główna ulica w pobliżu Leicester Square została zablokowana przez protestujących w ramach demonstracji The Air We Grieve.

Aktywiści z Extinction Rebellion zorganizowali w poniedziałek rano demonstrację, której przyświecało hasło The Air We Grieve, domagając się od rządu podjęcia działań w zakresie śmiertelnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w centrum Londynu.

Cranbourne Street znajdująca się przed Leicester Square właśnie z wyżej wymienionej przyczyny została wybrana przez aktywistów jako cel blokady. Sześciu protestujących w maskach gazowych przykleiło się do 25 ustawionych na drodze cegieł, co miał reprezentować liczbę londyńczyków, którzy umierają każdego dnia z powodu zanieczyszczonego powietrza.

Domagamy się działań przeciwko nielegalnym poziomom toksycznego powietrza w naszym mieście, szkołach, ulicach. Rząd zaniedbał walkę ze śmiertelnym poziomem zanieczyszczenia powietrza. Jak możemy im zaufać, by poradzić sobie z szerszymi problemami klimatycznymi i ekologicznymi? – napisała w komunikacie prasowym rzeczniczka organizacji Rosamund Frost.

Strajk na ulicy Londynu rozpoczął także czwarty tydzień strajku głodowego organizacji. Strajkujący proszą liderów partii o zorganizowanie spotkania w celu omówienia planów na przyszłość kraju.

Komentarze
Rate this post
Justyna Vanderberg

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

16 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago