Aktorska kariera Drake’a

Czy wiecie, że Drake rozpoczynał swoją karierę jako aktor? Aubrey Graham, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko muzyka, wcielił się w swojej karierze w kilka ciekawych postaci i był gwiazdą serialu przez 8 sezonów!

Drake znany jest przede wszystkim ze swoich dokonań muzycznych. Muzyk debiutował w 2010 roku, lecz już wcześniej dzielił się swoją pracą, publikując mixtape’y na swojej stronie internetowej i za pośrednictwem MySpace. Obecnie Drake ma na swoim koncie pięć albumów i… kilka ról filmowych! Nie każdy wie, że popularny muzyk zaczynał swoją karierę jako aktor. Wybraliśmy dla was trzy najważniejsze kreacje aktorskie Drake’a.

1. Jimmy Brooks w serialu Degrassi (2001-2009)

Ambitny Jimmy Brooks to jeden z uczniów szkoły Degrassi. Jego pasją jest koszykówka. Osiem sezonów serialu śledzi losy grupy uczniów, pokazując ich problemy wieku dojrzewania i wchodzenia w dorosłość. Jimmy Brooks będzie musiał zmierzyć się w swoimi ograniczeniami – jakimi? Jeśli jeszcze nie znacie tego serialu, musicie koniecznie nadrobić zaległości.

2. A/V Jones w filmie Charlie Bartlett (2008)

Drake znowu wciela się w postać licealisty. Jako A/V Jones zgłasza się po poradę do tytułowego bohatera filmu, nowego ucznia w publicznej szkole. Jakie efekty przyniesie znajomość z ekscentrycznym Charliem Bartlettem?

3. Raheem w filmie Grimey (2012)

W tym krótkometrażowym filmie Drake wciela się w postać Raheema, którego widz obserwuje jako członka paczki włóczącej się po mieście Grimey i nieźle bawiącej się po zmroku. Raheem ma jednak konflikt z innym chłopakiem, zazdrosnym o jego relację z obecną dziewczyną. Akcja filmu toczy się wartko, by pozostać niedopowiedzianą. Zobaczcie sami!

tekst | Ada Olejnik

Rate this post