9. edycja Up To Date Festival: znamy kolejne nazwiska!

Kieliszek, a obok kartka z napisem up to date

Do września jeszcze chwila została, ale my już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Up To Date Festival, który będzie się 7 i 8 września! A co więcej, znamy nazwiska kolejnych artystów!

Tym, którzy po raz pierwszy stykają się z Up To Date Festival, przypominamy – nie jest to zwykły festiwal muzyczny, a jego systematyczny rozwój jest bez wątpienia wynikiem niebanalnej promocji, która stała się głównym magnesem festiwalu zarówno dla fanów muzyki, jak i miłośników nieszablonowych wydarzeń kulturalnych.

Festiwal Up To Date to bez wątpienia wydarzenie, które w pierwszy weekend września przyciąga do Białegostoku tysiące fanów niebanalnych muzycznych brzmień, którego muzyczny program i artystyczna oprawa wymaga od odbiorców pełnego zaangażowania.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Artyści, którzy zostali ogłoszeni do tej pory to: Syny, bvdub live, Lanark Artefax live, E.R.P. aka Convextion live, Electric Indigo, Wata Igarashi live, Cio D’Or, Pris.

Teraz do tego składu dołączają kolejni, których pokrótce Wam przedstawimy!

Goldie

W mojej muzyce – mówi Goldie – jest wszystko, czego się nauczyłem, wszyscy, których spotkałem i wszystko czego doświadczyłem. A była to niesamowita podróż. Nieszablonowy innowator, który zmienił przyszłość sceny jungle przełomowymi produkcjami, które nadal brzmią tak jakby ktoś ukradł je z przyszłości, ma za sobą wyjątkową historię. Zaczynając od domów dziecka w zachodniej Anglii, poprzez tworzenie graffiti w Nowym Jorku i Miami jako jeden z najsłynniejszych reprezentantów z Wielkiej Brytanii, do współpracy z niezwykłymi muzykami jak David Bowie, Noel Gallagher czy KRS-One, Goldie zdecydowanie robił wszystko po swojemu.

Otsochodzi

Otsochodzi to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany 7 wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną. Następnie wystąpił na uznanych festiwalach muzycznych (m.in Open’er Festival czy Hip Hop Kemp) oraz udzielił gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych artystów (Włodi, Rasmentalism, VNM, The Returners, Sonar czy Flirtini). Docenienie przez rodzimą scenę przełożyło się na zainteresowanie Asfalt Records, gdzie Otso wydał swój pierwszy długogrający album pt. Slam. Obecnie promuje kolejne wydawnictwo pt. Nowy Kolor między innymi za pomocą tytułowego singla, który ma obecnie ponad 30 milionów odtworzeń na Youtube! Na nowej płycie znalazła się czołówka sceny – Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson czy Holak.

Żabson

Żabson to utalentowany reprezentant nowej fali na polskiej scenie hip-hop. Urodzony w 1994 roku raper swoją karierę zaczął od bitew freestyleowych, które przyniosły m.in. dwa zwycięstwa kieleckiej edycji Arrogant Freestyle Battle. Znany jest z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych i nietuzinkowych konceptów artystycznych. Sznytu scenicznego nabrał występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny – Borixona. Ponadto ma na koncie współpracę ze jej ścisłą czołówką, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a jego koncerty wyróżniają niezwykła żywiołowość i doskonały wartsztat. Swoje odważne pomysły i rosnącą popularność przekuł w sukces pierwszego solowego albumu, który ukazał się w bieżącym roku.

Rrose live

https://www.youtube.com/watch?v=5FAIgmelQBA

Projekt Rrose narodził się w 2011roku wraz z wydaniem 3 EP-ek w obecnie już niedziałającej wytwórni Sandwell District. Poruszająca się i oddychająca jak żywe stworzenie muzyka Rrose przywodzi ducha korzeni techno jednocześnie dorzucając wpływy muzyki elektronicznej sprzed ery techno i awangardy. Inne charakterystyczne cechy to skupienie się na taktylnych właściwościach dźwięku i włączenie stopniowych, zespolonych przekształceń materiału. W 2012r. Rrose otworzył Eaux, wytwórnię dla swoich produkcji solowych i kolaboracji.

Abul Mogard live

Abul Mogard urodził się w Belgradzie i spędził większość swego życia pracując w fabryce. Kilka lat temu jego muzyka pojawiła się jakby znikąd w przestrzeni Internetu. Mogard mówi o tym, że zaczął tworzyć muzykę po przejściu na emeryturę, aby móc odtwarzać mentalne i fizyczne miejsca, które były dla niego bliskie. Paletę jego dźwięków tworzą syntezatory, organy Farfisa i inne urządzenia, z których część przez lata sam zbudował.

Mumdance

Mumdance jest z jednym z najbardziej poważanych DJ-ów i producentów w Wielkiej Brytanii, który tworzy znaczące i często kopiowane przez innych brzmienie czerpiace z grime’u, techno, hardcoru i innych. Jako DJ zajmuje wyjątkową muzyczną przestrzeń, która zamyka się w jego cotygodniowym show w radiu Rinse FM, gdzie z łatwością udawało mu się grać sety z takimi postaciami jak Nina Kraviz, DJ Stingray, Regin, James Ruskin, Perc, Lee Gamble, Prurient, Shifted, Ron Morelli, Pinch & Varg oraz z artystami poruszającymi się po całym spektrum muzyki tanecznej jak DJ Storm, ENA, Helm, Spyro, Powell, Tropic of Cancer, Slipmatt, Sunil Sharpe, Peder Mannerfelt, Josey Rebelle, Beaneath &Kowton.

Phase Fatale live

Phase Fatale to projekt techno urzędującego w Berlinie dja i producenta Haydena Payne’a, który pochodzi z Nowego Jorku. Zapoczątkowany w 2013r. projekt Phase Fatale był ujściem dla jego własnych interpretacji industrialnego techno. Z charakterystycznym programowaniem perkusyjnym, ciętymi syntezatorami i ponurymi samplami, stworzył styl muzyczny, który przekształcił się w nową tożsamość elektroniczną.

Nanook of the North

Nanook of the North to duet tworzony przez dwóch Polaków: Stefana Wesołowskiego i Piotra Kalińskiego (znanego także jako Hatti Vatti). To dwaj uznani muzycy, który razem tworzą duet idealny: Stefan gra na skrzypcach i fortepianie z dodatkowymi syntezatorowymi akcentami, z kolei Piotr dba o elektronikę, jeszcze więcej syntezatorów i ostateczny miks!

The Exaltics live

https://www.youtube.com/watch?v=MZ6sxUmYwVc

Robert Witschakowski udziela się na scenie muzyki elektronicznej od ponad 20 lat. Karierę rozpoczął jako rezydent w klubie Kasablanca w Jenie w Niemczech. Grywał tam u boku takich legend sceny jak Robert Hood, Jeff Mills czy Claude Young. W 2006 roku Robert odpalił projekt The Exaltics oraz label SolarOneMusic wraz ze swoim przyjacielem Nico Jagiella. Od tamtego momentu wydał niezliczone ilości płyt, które na stałe wpisały się w krajobraz electro. Autorski materiał wydał nie tylko za pośrednictwem własnej wytwórni, ale również w tak uznanych oficynach jak Clone, Creme Organization czy Bunker. Najlepsze współczesne electro oraz acidowa energia to znaki rozpoznawcze The Exaltics.

Illektrolab live

Zawodnik w kategorii Sci-Fi electro BASS zawojował publikę na całym świecie dzięki energetycznej mieszance electro-bass zainfekowanej odgłosami robotów rodem z filmów sci-fi. Przez pierwszy okres swojej kariery występował pod nazwą djl3go i szybko dał się poznać na scenie undergroundowej rave i klubowej dzięki płynnemu skreczowaniu i umiejętnemu miksowaniu, grając na imprezach na całym świecie. Wprowadza zamieszanie na parkietach i festiwalach na całym świecie swoją poddźwiękową mechaniką przepełnioną ciemnym elektro. Wydawał w takich wytwórniach jak: Tresor, Satamile, Advanced Robotics, Shipwrec czy FingerLickin, a niektóre pozycje z jego dyskografii to największe bomby electro-bass jakie kiedykolwiek powstały.

Crossing Avenue live

Crossing Avenue jest jednym z głównych projektów wytwórni Spazio Disponibile prowadzonej przez Donato Dozziego i Neela. Crossing Avenue występują z setami live i setami hybrydowymi, które mogą trwać nawet 3 godziny.

LSDXOXO

https://www.youtube.com/watch?v=XQHJh2_5lg0

Pochodzący z Nowego Jorku LSDXOXO zaskakuje swoją dziką manipulacją głównymi nurtami muzyki rozrywkowej i undergroundową muzyką klubową. Jego produkcje ociekają seksualnością, gotyckim mrokiem, inspiracjami baile funkiem, rave, jungle, jednocześnie są uszyte mechanicznym techno-rytmem.

Mordor Muzik – Czwarta Scena Czwórki

Mordor Muzik to skład działający w klasycznym zestawieniu: dwóch raperów MiłyATZ i Ginger oraz producent/DJ Majkizioom. Zainspirowani surowym brytyjskim brzmieniem, podczas imprez serwują mieszankę brudnych bitów z połamanymi nawijkami. Współpraca z czołówką polskich producentów muzyki basowej i nacisk na technikę w rapowaniu zwrotek sprawia, że Mordor Muzik to pierwsza pięść polskiego grime’u!

Undadasea – Czwarta Scena Czwórki

Unda to sztorm. Unda to fala swobodnych energii oddziałujących na siebie wzajemnie. Składają się na nią przede wszystkim: muzyka, morze, Gdynia i ekipa. No i hip hop. Jakie życie taki rap, jest po prostu zajawa. To co tworzy Undadasea jako squad nie jest zaplanowane, jedyne czego się trzymamy od początku do końca, to dobra zabawa. Wszystkie nasze kawałki powstają spontanicznie, często jednej nocy. To się po prostu dzieje dla nas, dla ziomali piosenki.

Earth Trax & Newborn JR – Czwarta Scena Czwórki

Earth Trax to projekt nagrywającego również pod innymi pseudonimami Bartosza Kruczyńskiego, m.in. Ptaki (wspołprowadzone z Jaromirem Kamińskim). Do tej pory wydał on trzy pełnoprawne albumy oraz kilkanaście singli w polskich i zagranicznych wytwórniach. Ostatnie płyty to album “Baltic Beat” wydany pod imieniem i nazwiskiem oraz single dla Phonica Records – największego sklepu z muzyką klubową w Londynie czy Shall Not Fade. W swoich setach jako Earth Trax gra obrzeża muzyki klubowej, romantycznej oraz chill outu

RAU DJ Set – Czwarta Scena Czwórki

Muzyką zajmuje się od 15 lat. Ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak: Ten Typ Mes, Eldo, Onar czy Natalia Nykiel. Ma na swoim koncie również dziesiątki realizacji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego produkcje cechują się nowoczesnym i charakterystycznym brzmieniem wywołującym efekt typu “WOW” oraz “REPEAT”. Jego styl muzyczny jest bardzo rozpoznawalny, a warstwa liryczna jest pełna luźnych spostrzeżeń, autoironii, humoru jak również poważnych refleksji.

Czego możemy spodziewać się przy kolejnym ogłoszeniu? Z pewnością kolejnych niezwykłych nazwisk – a jak pokazuje doświadczenie ostatnich lat, ekipa Up To Date Festival tym ogłoszeniem nie powiedziała nam wszystkiego o tegorocznym muzycznym programie! Śledźcie na bieżąco wydarzenie na Facebooku: https://goo.gl/tzgoG9

Uwaga! Karnety Full w puli przedsprzedażowej i pierwszej puli wyprzedały się w ciągu kilku dni – śpieszcie się, żeby zgarnąć swoje! Informacje o biletach znajdziecie tutaj: http://www.uptodate.pl/pl/bilety.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News