8 porad dla kobiet, które myślą o ślubie od sufrażystki z 1918 roku

czarno-białe zdjęcie feministki siedzącej na wozie

Kto lepiej doradzi kobiecie niż druga kobiety? Szczególnie w sprawach sercowych, trudnych wyborów i zamążpójścia. Nie jest lekko.

Sufrażystki. Jedna z najbardziej znaczących ruchów i grup feministycznych walczących o prawa kobiet do głosowania i równości płci w społeczeństwie. Sufrażystki znane były ze swoich radykalnych poglądów nie tylko w kwestiach równości, ale także małżeństwa.

Niedawno w jednym z muzeów w Walii pojawiła się broszura z 1918 roku, gdzie zostały opublikowane małżeńskie porady dla kobiet od jednej z kobiet walczących o równe prawa.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


  1. Nie wychodź za mąż.
  2. Jeśli jednak musisz, unikaj pięknisiów, flirciarzy, mężczyzn stawiających granice, na które się nie godzisz, manekinów i entuzjastów piłki nożnej.
  3. Wybierając męża, szukaj mężczyzny, który będzie silny, zdyscyplinowany. Będzie potrafił wzniecić ogień, wykopać węgiel, umyć okna i ogarnąć ogródek.
  4. Nie oczekuj od mężczyzn zbyt wiele. Większość z nich jest leniwa, samolubna, bezmyślna. Mężczyźni kłamią, piją, stąpają twardo po ziemi, są nieczuli i wymagają okiełznania.
  5. Wszyscy kawalerowie są źli, ale niektórzy jeszcze gorsi.
  6. Jeśli chcesz go uszczęśliwić, po prostu daj mu jeść.
  7. Ta sama zasada dotyczy psów.
  8. To wszystko nie jest warte ryzyka, będziesz mądrzejsza, jak go nie podejmiesz.

Zdjęcie w sepii pokazujące kobietę w płaszczu z tabliczką Vote for Women

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News