8 najlepszych grup breakdance, jakie możecie zobaczyć

Chłopak na scenie tańczący breakdance

Gdy mówi się o breakdance, skojarzenia są proste. Ulica, hip-hop i niesamowita energia. W ramach przybliżenia Wam tematyki breakdance z krwi i kości, postanowiliśmy zaprezentować 8 topowych specjalistów tego gatunku tańca.

A wszystko dlatego, że coraz bliżej nam do kolejnej edycji największej imprezy breakdance’owej w Polsce. Rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata, koncerty gwiazd hip-hopu, to tylko część atrakcji czekających na Was 1 i 2 września w warszawskim Forcie Bema.

Warsaw Challenge to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, łączące wszystko to, co w kulturze hip-hopu najlepsze – taniec, muzykę i freestyle. Od kilkunastu lat integruje pokolenia i ewoluuje wraz z nowymi ekipami tancerzy czy trendami w muzyce.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Dlaczego nie może was zabraknąć na święcie hip-hopu, czyli Warsaw Challenge?

Idea festiwalu hip-hopu powstała w 2005 roku. Początkowo miała to być jedynie niewielka impreza łącząca zawody breakdance z koncertami lokalnych raperów. Obecnie Warsaw Challenge to największe w Polsce oraz jedno z największych w Europie wydarzeń dla fanów hip-hopu. W trakcie trzynastu lat scena Warsaw Challenge gościła dziesiątki gwiazd rapu oraz performerów polskiego i światowego formatu. Jedno pozostaje niezmienne – filarem imprezy jest konkurs dla zawodników breakdance. Przedstawiamy Wam 8 grup, które zobaczycie w trakcie najbliższego weekendu!

Momentum (Portugalia)

Predatorz (Rosja)

XVII Generation (Hiszpania)

Unstopables (Izrael)

From Down Town (Francja)

Soul Maverics (Anglia)

Vagabonds (Francja)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News