8 najlepszych grup breakdance, jakie możecie zobaczyć

Chłopak na scenie tańczący breakdance

Gdy mówi się o breakdance, skojarzenia są proste. Ulica, hip-hop i niesamowita energia. W ramach przybliżenia Wam tematyki breakdance z krwi i kości, postanowiliśmy zaprezentować 8 topowych specjalistów tego gatunku tańca.

A wszystko dlatego, że coraz bliżej nam do kolejnej edycji największej imprezy breakdance’owej w Polsce. Rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata, koncerty gwiazd hip-hopu, to tylko część atrakcji czekających na Was 1 i 2 września w warszawskim Forcie Bema.

Warsaw Challenge to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, łączące wszystko to, co w kulturze hip-hopu najlepsze – taniec, muzykę i freestyle. Od kilkunastu lat integruje pokolenia i ewoluuje wraz z nowymi ekipami tancerzy czy trendami w muzyce.

Czytaj również: Dlaczego nie może was zabraknąć na święcie hip-hopu, czyli Warsaw Challenge?

Idea festiwalu hip-hopu powstała w 2005 roku. Początkowo miała to być jedynie niewielka impreza łącząca zawody breakdance z koncertami lokalnych raperów. Obecnie Warsaw Challenge to największe w Polsce oraz jedno z największych w Europie wydarzeń dla fanów hip-hopu. W trakcie trzynastu lat scena Warsaw Challenge gościła dziesiątki gwiazd rapu oraz performerów polskiego i światowego formatu. Jedno pozostaje niezmienne – filarem imprezy jest konkurs dla zawodników breakdance. Przedstawiamy Wam 8 grup, które zobaczycie w trakcie najbliższego weekendu!

Momentum (Portugalia)

Predatorz (Rosja)

XVII Generation (Hiszpania)

Unstopables (Izrael)

From Down Town (Francja)

Soul Maverics (Anglia)

Vagabonds (Francja)

Rate this post