75-letnia „babcia bodybuilderka”: pasja, czy obsesja?

Mężczyzna mierzący umięśnioną starszą kobietę w niebieskim bikini

Janice Lorraine z Australii, mówi, że nie pozwoli swojemu wiekowi jej w żaden sposób ograniczać. Swoimi osiągnięciami chce zainspirować inne kobiety oraz zmienić spojrzenie ludzi na starzenie się.

Australijka jest dziś najstarszą bodybuilderką na świecie, z imponującymi osiągnięciami na swoim koncie. Ma bowiem 23 tytuły w tej dziedzinie. Aktualnie jest w trakcie przygotowań do konkursu naturalnego bodybuildingu, który odbędzie się w 2019 roku.

Mężczyzna mierzący umięśnioną starszą kobietę w niebieskim bikini

Pochodząca z Granville kobieta zaczęła swoją karierę w wieku 55 lat, po tym jak odeszła na emeryturę. Jej celem była walka z szeroko znanym stereotypem słabej i bezbronnej staruszki.

Moim celem jest pokazać, co jest możliwe oraz motywować kobiety w każdym wieku, by żyły swoim życiem w sposób, który chcą, a nie poddawały się tradycyjnym stereotypom i oczekiwaniom innych – mówi Lorraine dla The Daily Telegraph.

Moment, w którym Lorraine zdecydowała się na tak drastyczny krok, zdarzył się, gdy zobaczyła na ulicy staruszkę, która miała problem z chodzeniem. Wtedy pomyślała, że nie chce być jak ona i wkroczyła w zdominowany przez mężczyzn trening WTR (Weight Resistence Training).

Słyszałam, że WRT jest dobry dla utrzymania dobrej gęstości kości i jest skuteczny w zapobieganiu osteoporozie, dlatego w styczniu 1998 roku rozpoczęłam WRT i zdecydowałam, że zostanę naturalną kulturystką – mówi Lorraine.

Trzy starsze umięśnione kobiety na scenie w bikini

Poza ćwiczeniami do sześciu razy w tygodniu – trening na siłowni w poniedziałki, środy i piątki, 8-kilometrowy spacer na przemian z dwiema godzinami ćwiczeń oraz 30 pompek, babcia również przestrzega ścisłej diety, aby upewnić się, że jest w doskonałej kondycji.

Nie wiem, kiedy skończę z kulturystyką. Będę kontynuowała, dopóki nie będę już tego chciała, próbuję zmienić sposób postrzegania przez ludzi tego, jak powinna żyć 70-latka. Myślę, że moja postawa jest świetnym przesłaniem dla innych.

Tekst: Natalia Joanna Bajor

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News