7 powodów, dla których nie może was zabraknąć na SnowFest 2019

Sceneria festiwalowa z ogromną publiką pod sceną
fot. ishootmusic

SnowFest zbliża się wielkimi krokami. Już 8-9 lutego Szczyrk zamieni się w krainę nietuzinkowych doznań muzycznych i niekończącej się imprezy! Bo kto powiedział, że najlepsze festiwale odbywają się wyłącznie latem?

Trzy pierwsze pule biletów na SnowFest 2019 zostały wyprzedane. W sprzedaży jest obecnie ostatnia, limitowana pula Last Call, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią o niesłabnącym zainteresowaniu festiwalem. Pośpiech jest więc wskazany! Przedstawiamy Wam 7 powodów, dla których nie może Was zabraknąć podczas tegorocznej edycji festiwalu!

1. Ponad 30 artystów i jedyne w swoim rodzaju doznania

Ponad 30 artystów, kilka tętniących muzyką scen, polska stolica freeride’u i ekstremalne ewolucje, których lepiej nie próbować w domu. Przygotowywany z największą starannością przepis na szóstą edycję SnowFest sprawia, że niejeden festiwalowicz doświadczy przyspieszonego bicia serca i miłego mrowienia na całym ciele. Podczas najważniejszego wydarzenia tej zimy w Szczyrku zaprezentują się na kilku scenach topowi światowi i polscy reprezentanci sceny hip-hop, drum’n’bass, house i electro. Wystąpią między innymi: Ghostface Killah, Booka Shade, Łąki Łan, Jan-Rapowanie, Catz’n Dogz, GrubSon, Goora i Sabina.

2. O oprawę wizualną zadbają najlepsi VJe!

Warto też dorzucić informację, że oprawę wizualną na scenie SnowTent, na której wystąpią m.in. Booka Shade, Friction, Catz ‘n Dogz i Alix Perez, zadbają znani i szanowani VJe z kraju nad Wisłą – VJ FKS oraz EYE, którzy zabłysną pod projektem Visualism. Pierwszy może się pochwalić realizacjami dla takich sław, jak Massive Attack, The Herbaliser czy High Contrast, z kolei EYE to twórca, którego prace można podziwiać w prawie każdym szanującym się miejscu na mapie nocnej Warszawy.

3. Niekończące się tańce w strefie dla palących LET’S Music Stage

Po intensywnym dniu spędzonym na stoku nic nie rozrusza zmęczonych mięśni lepiej niż sesja taneczna w przeznaczonej tylko dla palących strefie LET’S Music Stage. W ramach tej kipiącej od energii przestrzeni będzie można zarówno nieśmiało potupać nóżką, jak wpaść w totalny taneczny szał. O muzykę zadbają didżeje z każdego krańca Polski, których dźwiękowy arsenał gwarantuje różnorodność i harce do rana – Seb Skalski & Nuno, Discox, Chriss Jaxx, BC, DJ NOZ, a także DJ URE.

Dodatkowo w strefie dla palących LET’S oprócz muzyki, parkietu i strefy chilloutu, w której będzie można nabrać energii na kolejne dzikie tańce, na gości będą czekać automaty do gry, fotobudka i shot bar. Cały SnowFest to permanentny urodzaj koncertów i atrakcji, a scena muzyczna LET’s to kolejny punkt, który idealnie wpisuje się w klimat festiwalu.

4. Zniżki dla fanów sportów zimowych i nie tylko…

Warto wyjąć notes, ołówek i zapisać garść informacji w dobrze widocznym miejscu: 1. Uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać ze zniżek na skipassy; 2. W trakcie festiwalu w Szczyrku będzie zorganizowany zlot foodtrucków; 3. (to można podkreślić, najlepiej wężykiem) Festiwalowiczów nocujących w Bielsko-Białej do Szczyrku zawiezie za drobną opłatą specjalny SnowFestowy autobus. A ci, którzy kompletnie nie mają głowy do kupowania biletów, szukania noclegu, załatwiania transportu czy ubezpieczenia i innych logistycznych akrobacji, mogą skorzystać z oficjalnych pakietów wyjazdowych na SnowFest. Dzięki nim jedyna rzecz, o którą trzeba będzie się zatroszczyć, to odpowiedni, zimowo-imprezowy look.

5. SnowFest Games, czyli zaklinacze grawitacji

Za sprawą 6. edycji najważniejszego wydarzenia zimy tradycji stało się zadość – w Szczyrku w ramach starcia „SnowFest Games” zobaczymy ewolucje zaklinaczy grawitacji. Specjalnie na potrzeby SnowFest zostanie postawiony wyciąg wakeboardowy, który pozwoli freeskierom i snowboarderom atakować skocznie, bandy i raile po rozpędzeniu się do zatrważającej prędkości. Ci, których oglądanie wymyślnych ewolucji przyprawia o zawrót głowy, też nie będą się nudzić pomiędzy koncertami – w ramach SnowFest odbędzie się pokaz sprzętu djskiego marki Pioneer DJ, a partnerzy festiwalu przygotowali ponadprogramowe atrakcje, dzięki którym każdy wróci do domu z bananem na twarzy. Festiwal poprowadzi dziennikarz muzyczny — Piotr Kędzierski.

6. Szczyrk – miejsce, w którym trudno się nie zakochać!

Szczyrk to dziś bez wątpienia najnowocześniejszy kurort zimowy w Polsce. Pozycję tę zawdzięcza długoterminowej strategii rozwoju miasta, która konsekwentnie i z powodzeniem realizowana jest przez władze miasta we współpracy szczyrkowskich mieszkańców i przedsiębiorców. Wspólny wysiłek na rzecz rozwoju tego wyjątkowego miejsca bardzo przypadł do gustu organizatorom SnowFest, dlatego zdecydowali przyłączyć się do tej inicjatywy i zacieśnić współpracę z władzami miasta Szczyrk, lokalnymi przedsiębiorcami oraz mieszkańcami. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

7. Ile będziemy jechać?

Jeśli odległość jest czynnikiem, który powstrzymuje Was od zakupu biletów, mamy małe zestawienie tego, ile zajmie Wam dojazd z poszczególnych krańców Polski, udowadniając tym samym, że nie ma się czego obawiać!

  • 20 minut jazdy samochodem z Bielska-Białej
  • 62 minuty jazdy samochodem z Katowic
  • 105 minut jazdy samochodem z Krakowa
  • 179 minut koleją z Warszawy

Sami widzicie, że nie taka podróż do Szczyrku straszna, jak ją malują!

Zdjęcie wyróżniające: ishootmusic

Rate this post