7 pomysłów, jak spędzić upalny weekend w Warszawie

Bulwary nad rzeką w czasie zachodu słońca

Przed nami lato i o ile nasza polska pogoda dopisze, upalne weekendy. Choć w takie dni najbardziej chciałoby się uciec z miasta, nie zawsze jest taka możliwość. Podpowiadamy, jak i gdzie miło spędzić je w Warszawie.

Plaża miejska

Chcecie złapać trochę słońca? Dobrą alternatywą dla wyjazdu nad morze są warszawskie plaże miejskie. W samym centrum miasta znajdziecie tzw. Poniatówkę, tuż pod Mostem Poniatowskiego. Jeśli jednak szukacie bardziej kameralnego miejsca, warto wybrać się ciut dalej, na praską lub żoliborską plażę. Pamiętajcie, że w Wiśle nie wolno się kąpać! Można to robić w Jeziorku Czerniakowskim, codziennie w godzinach 9:00-19:00 działa tam strzeżone kąpielisko. Natomiast, jeśli macie ochotę zrzucić z siebie wszystko, może warto wybrać się na plaże naturystów: przy Wale Miedzeszyńskim (okolice ul. Romantycznej i Rochnowskiej), Wale Zawadowskm czy na słynną tzw. plażę hipisów w Błotach w Wawrze.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


30079309 191527361464916 6064227057238278144 n 7 pomysłów, jak spędzić upalny weekend w Warszawie
@marcinn.ch

Spływ kajakowy

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas i nie boicie się wody, świetnym pomysłem będzie spływ kajakowy po Wiśle. Tę atrakcję oferuje mnóstwo firm w wielu wariantach: z różnych miejsc, o różnych dystansach, zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej wprawionych. Pamiętajcie tylko o kremie z filtrem!

kolorowe kajaki na brzegu rzeki, w tle kilka osób.
fb.com/warszawakajaki/

Rejs po Wiśle

Natomiast, jeśli niekoniecznie macie ochotę spędzać czas aktywnie, inną opcją są rejsy po Wiśle. Organizowane zarówno przez prywatne firmy, jak i przez miasto oferują krótsze i dłuższe, kilkugodzinne dystanse np. do Serocka czy Modlina. Bilety na dłuższe rejsy kosztują w granicach 30-40 zł.

Statek rejsowy z djem i grupą osób przy zachodzącym słońcu.
fb.com/PWisle/

Basen miejski

Wysokie temperatury zachęcają do pluskania się w wodzie. Jeśli więc macie ochotę na kąpiel, być może warto wybrać się na któryś z basenów miejskich. Tego typu atrakcje znajdziecie przy Wale Miedzeszyńskim 407, na Inflanckiej, na Szczęśliwicach, w Parku Moczydło oraz w Powsinie. W większości z tych miejsc można także wypożyczyć leżak. Wstęp to zazwyczaj kilkanaście złotych.

Tłum rozbawionych dzieci w basenie z błękitną wodą.
fb.com/ParkWodnyMoczydlo/

Joga na trawie

Co roku w okresie letnim organizowane są bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu. Odbywają się w godzinach porannych w różnych częściach Warszawy, m.in. w parku Kępa Potocka czy w Parku Skaryszewskim. To świetny sposób na aktywne rozpoczęcie upalnego dnia.

Grupa ludzi uprawiająca jogę w parku o zachodzie słońca.

Targ Śniadaniowy

To inicjatywa, mająca na celu ożywienie lokalnej przestrzeni piknikową, rodzinną atmosferą. W każdy weekend serwowane są tam potrawy z różnych zakątków świata. Wystawcy Targu zmieniają się, więc za każdym razem można spróbować czegoś nowego. Ponadto organizatorzy co tydzień przygotowują warsztaty o różnej tematyce: kulinarnej, plastycznej, sportowej. W soboty Targ Śniadaniowy znajdziecie na Żoliborzu (Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej) w godzinach 10-16, natomiast w niedziele na mokotowskim Skwerze AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza) od godziny 10 do 17.

Ludzie piknikujący w parku przy stolikach, w tle namioty z jedzeniem.
fb.com/targsniadaniowy/

Koncerty Chopinowskie

Od 13 maja do 30 września w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 w warszawskich Łazienkach Królewskich odbywają się Koncerty Chopinowskie. Każdy koncert wykonuje inny pianista lub pianistka. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Wydarzenie przyciąga tłumy, a ilość miejsc siedzących jest ograniczona, polecamy więc wziąć ze sobą koc i zrobić piknik przy muzyce wirtuoza.

Ludzie siedzący i leżący na trawie skierowani w stronę pomnika.
fb.com/koncertychopinowskie/

Tekst: Maja Lipiec
Zdjęcie wyróżniające: @marcinn.ch

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News