Categories: film

7 filmów na Święta

Coroczne tradycje telewizyjne zawsze witane są z ochotą i radością, co jednak z tymi, którym nie do końca chce się oglądać jedno i to samo? Specjalnie dla was przygotowaliśmy 7 filmów świątecznych, które mogą być dobrą alternatywą dla Kevina.

LOVE ACTUALLY TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ 

Fabuła prosta, dobrze wszystkim znana. Dziesięć historii miłosnych, które rozgrywają się podczas świąt Bożego Narodzenia. Nie jest to może coś oryginalnego, jednak ciepły klimat, który wytwarza się podczas oglądania tego filmu, jest niesamowity. Coś tak prostego może poruszyć każdego człowieka, skłonić go do refleksji nad sobą i dodać odwagi do pokazania swoich prawdziwych uczuć. W filmie bowiem znajdziemy wszystkich: od dojrzewającego nastolatka po poważnego polityka.

HOLIDAY

Historia o dwóch nieznających się kobietach, które podczas świąt postanawiają zamienić się domami, aby uciec od codziennych problemów. Jedna trafia do słonecznego Los Angeles, a druga na zaśnieżoną, angielską wieś. Każdą z nich połączy jednak miłość i magia świąt.

FOUR CHRISTMASES – CZTERY GWIAZDKI

Idealna propozycja dla fanów komedii i tych, dla których coroczne święta są prawdziwą, rodzinną traumą. Ciekawa historia o pewnej parze, która podczas jednego wieczoru musi odwiedzić każdego ze swoich rozwiedzionych rodziców. Film dystansuje konkurencję ironią i humorem.

THE NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS – MIASTECZKO HALLOWEEN

Tu coś w sam raz dla fanów Tima Burtona. Film z gatunku animowanych, nieco bardziej groteskowo podchodzący do Świąt. Dyniowy Król, wyjątkowo znudzony corocznym Halloween, postanawia porwać Mikołaja i zająć jego miejsce, przygotowując swoje miasteczko na Boże Narodzenie.

LISTY DO M.

Polski klasyk, wyjątkowo dobrze przyjęty przez publiczność. Polska wersja amerykańskich pomysłów, czyli historia pięciu kobiet i mężczyzn, którzy podczas świąt odkrywają miłości swojego życia. Są aktorzy, których lubimy, jest dawka humoru oraz miłości i przede wszystkim czuć w tej produkcji ducha Świąt. Soundtrack również zasługuje na wyróżnienie.

BOŻE NARODZENIE / JOYEUX NOEL

Czym ten film wyróżnia się spośród innych na naszej liście? Akcja rozgrywa się podczas I wojny światowej! Francuscy, brytyjscy oraz niemieccy żołnierze, bez wiedzy swoich przywódców, decydują o zawieszeniu broni na czas Bożego Narodzenia. Wspaniały i poruszający, a w szczególności dający do myślenia.

NOEL – CZEKAJĄC NA CUD

To właśnie jeden z tych filmów, który pomimo prostej fabuły jest często niedoceniany. Kilku mieszkańców zaśnieżonego Manhattanu dzięki swojej wzajemnej pomocy próbuje odkryć właściwe znaczenie Świąt. Jeżeli to was jeszcze nie zachęciło, to jedne z głównych ról grają tutaj Paul Walker i Penelope Cruz.

tekst | Nicole Szczekocka

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago