7 artystów, których prace zobaczycie podczas Targów Plakatu

7 ilustracji połączonych w kolaż

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja Targów Plakatu. Specjalnie dla Was wybraliśmy 7 artystów (spośród 200 wystawców), których prace będziecie mogli obejrzeć i zakupić podczas święta plakatu w stolicy!

Wybraliśmy 7 najciekawszych debiutantów, którzy w tym roku po raz pierwszy zaprezentują swoje prace podczas Targów Plakatu. Młodzi, zdolni – zobaczcie sami!

Czytaj również: 5 powodów, dla których warto się wybrać na Targi Plakatów w Warszawie

1. Smo.ka czyli Karolina SmorawskaGrafika przedstawiająca kobietę

Karolina Smorawska projektantka graficzna i ilustratorka. Moje twory to życie, sny, myśli, historie prawdziwe i zmyślone. Obecnie tworzę plakaty o kobietach. Patrzę, słucham, maluję. Lubię dobry papier i mocny kolor.

2. Hubert SolczyńskiGrafika przedstawiająca kobietę i galatyczne plamy

Swoją przygodę z tworzeniem zacząłem w roku 1999, w swoich plakatach skupiam się na obrazowaniu stanów emocjonalnych człowieka, natury oraz wizji „własnego świata”. Często eksperymentuj i mieszam ze sobą kilka technik podczas tworzenia, bardzo dużą wagę przywiązuję też do kolorów, nad którymi spędzam chyba najwięcej czasu – mówi Hubert.

3. Mary ZaleskaGrafika na granatowym tle prezentująca kobiety

Ilustratorka i graficzka z Trójmiasta. Mary edukacje oraz doświadczenie zdobyła w Nowym Jorku, z którego dopiero niedawno wróciła. W jej ilustracjach przeważa wizerunek kobiecy. Obecnie planuje kolejną życiową podróż i skupia się na rozwijaniu swojego warsztatu artystycznego.

4. Artur Denys i Jagoda JankowskaGrafika przedstawiająca dwójkę ludzi z maskami na twarzy

Artur: Jestem ilustratorem i projektantem graficznym, oryginalnie z Łodzi, obecnie z Poznania. Lubię wektor i mocne kolory. Razem z Jagodą Jankowską tworzymy różne rzeczy z pogranicza designu i ilustracji.

Jagoda: Obecnie mieszkam i studiuję w Poznaniu na Uniwersytecie Artystycznym. Razem z Arturem Denysem zajmujemy się ilustracją i projektowaniem graficznym. Lubię ilustrować krytykę literacką. Kocham kotki.

5. MalekPlakat przedstawiający pół człowieka - pół ptaka

Dawid Malek, ilustrator i plakacista. Jego prace były publikowane m.in. w tygodniku Newsweek i magazynie FUSS oraz były wystawiane na Biennale Plakatu w Katowicach oraz Biennale Plakatu w Lublinie.

https://www.instagram.com/p/BrLzsSEF_Rg/

6. Kasia WalentynowiczIlustracja przedstawiająca zwierzęta

Kasia Walentynowicz to ilustratorka i graficzka. Autorka ilustracji do wszystkich edycji festiwalu filmowego Kino Dzieci, ilustrowanej identyfikacji miejsca edukacji rodzinnej U Króla Maciusia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, druków edukacyjnych towarzyszącym wszystkim wystawom w Muzeum Narodowym w Warszawie (w ramach studia Homework) oraz ilustracji dla Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Współzałożycielka marki gier planszowych Zagrywki.

7. Korb!Ilustracja przedstawiająca różową panterę

Olga Korban – urodzona na Ziemi Lubuskiej. Absolwentka grafiki na Akademii Sztuki w Szczecinie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Lubi błyszczące owady.

Rate this post