6 modelek, które zostały uznane za najbardziej kontrowersyjne

Fotografia portretowa, kolorowa. Na zdjęciu widać czarnoskórą modelkę chorującą na bielactwo. Na jej twarzy widać białe plamy w okolicy ust, pod brwiami oraz na dłoniach, którymi podpiera brodę. Modelka ma ciemne włosy do ramion.

Świat mody bazuje na skandalach. Im większy, tym większym echem się roznosi. Nikogo już nie powinny dziwić kontrowersyjne reklamy, czy modelki w nich występujące. Jednak jest grupa modelek, która swoją karierę zawdzięcza głównie skandalom.

1. Kate Moss

Królowa skandali, nazywana również królową kokainy. Pomimo iż ostatnio trochę o niej ucichło, wciąż uważana jest za jedną z najbardziej kontrowersyjnych modelek na świecie. Jej bogate życie prywatne, mocno wpłynęło na karierę, która pomimo wielu skandali z narkotykami w tle, nigdy na tym nie ucierpiała. Nawet magazyn TIME, w 2007 roku, uznał ją za jedną ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Fotografia portretowa kolorowa. Widzimy kobietę z blond włosami ułożonymi w niesforne fale, sięgające poniżej linii ramion. Kobieta jest naga i patrzy prosto w obiektyw.

2. Naomi Campbell

Uważana za jedną z trzech najważniejszych światowych modelek. Jednak swoją sławę zawdzięcza nie tylko nietuzinkowej urodzie i talentowi, w wieku 7 lat wystąpiła w teledysku Boba Marleya, ale również wybuchowemu charakterowi. Campbell aż 11 razy była oskarżana o fizyczną napaść, z czego 4 razy skazana prawomocnym wyrokiem. Raz, gdy rzuciła telefonem w swoją pomoc domową, rozkrwawiając jej twarz, w 2007 roku. Kolejnym razem, opluwając policjantów na lotnisku, oskarżając ich o zgubienie jej bagaży, w 2008 roku.

Fotografia kolorowa. Na różowym tle, na krześle siedzi ciemnoskóra kobieta. Ma długie proste włosy oraz grzywkę. Ubrana jest w letnią, mini sukienkę bez rękawów, w czarno-biały wzór w zebrę.

3. Cara Delevingne

Najbardziej rozchwytywana modelka młodego pokolenia, jest inspiracją dla wielu młodych dziewczyn. Znana ze swojej oryginalnej urody oraz brwi. Karierę modelki od niedawna dzieli z aktorstwem, najbardziej znana ze swojej roli w filmie Suicide Squad. Niestety jej również nie udało się uniknąć narkotykowego skandalu, gdy pd drzwiami jej domu wypadłą jej foliowa torebka wypełnione białym proszkiem.

Kolorowa fotografia portretowa. Półprofilem stoi blondynka z długimi włosami. Ubrana jest w biały sweter w drobne czarne paski. Ma bardzo delikatny makijaż i zaakcentowane brwi.

4. Thylane Blondeau

Najmłodsza modelka w naszym zestawieniu. 10-letnia Thylane wystąpiła w jednej z najgłośniejszych kampanii reklamowych, w której pozowała w niewybrednych pozach, w mocnym makijażu oraz ubraniu. Świat uznał, iż na tak młodą dziewczynkę, zdjęcia były zbyt wyzywające.

Kolorowa fotografia portretowa. Na zdjęciu widać twarz młodej dziewczyny z długimi brązowymi włosami. Dziewczyna nie ma makijażu. Ma szaro-niebieskie oczy.

5. Tess Holliday

Tess jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek plus size. Jej zdjęcia zawsze wzbudzają wiele kontrowersji, ponieważ modelka nie wstydzi się swojego ciała, wręcz jest nim zachwycona i obwieszcza to całemu światu. Świat niestety tak pochlebny nie jest i Holliday często jest krytykowana pod swoimi postami.

Fotografia kolorowa. Na niebieskim tle, wśród zaiedzonych białych piórek, stoi modelka o pełnych kształtach. Ubrana jest w białą sukienkę na ramiączkach. Ma długie brązowe włosy, zakręcone w fale. Jedną rękę trzyma na brzuchu, a drugą na klatce piersiowej. Na ramionach i nogach widać liczne tatuaże.

6. Chantelle Winnie

Chantelle jest idealnym przykładem jak niedoskonałości przekuć na sukces. Pomimo że inspiruje wiele młodych osób, które same walczą z chorobami i brakiem akceptacji, wzbudziła wiele sensacji w świecie modelingu. W wieku 4 lat zdiagnozowano u niej bielactwo, a rówieśnicy nie byli wybredni w dyskryminowaniu młodej Winnie. Jednak udało jej się przezwyciężyć trudności i obecnie nie przejmuje się komentarzami na swój temat.

Fotografia portretowa, kolorowa. Na zdjęciu widać czarnoskórą modelkę chorującą na bielactwo. Na jej twarzy widać białe plamy w okolicy ust, pod brwiami oraz na dłoniach, którymi podpiera brodę. Modelka ma ciemne włosy do ramion.

Tekst: Kate Bee

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News