50 inspirujących cytatów z bajek dla dzieci

Pięć postaci Disneya

Fakt, że bajki mają nie tylko bawić, ale także uczyć, znany jest nie od dziś. Firma AAA State of Play sporządziła wykaz najbardziej inspirujących cytatów kultowych postaci z bajek. W zestawieniu znalazł się cały wachlarz postaci wywodzących się z DC, Marvela, Disneya, Carton Network czy Pixar.

Któż z nas nie lubi bajek? Pomimo iż jesteśmy dorośli, to chętnie zasiadamy do ulubionych kreskówek z dzieciństwa lub nowych produkcji, dedykowanych raczej tym najmłodszym. Które zresztą nie tylko nas bawią, ale też przenoszą w magiczny świat, do którego już nigdy nie będzie nam dane powrócić.

Oglądając „Kubusia Puchatka” czy „Gdzie jest Nemo” co chwila wybuchamy salwami śmiechu, słysząc wypowiedzi bohaterów. Ilekroć jednak zdarza nam się odnaleźć drugie ich dno? Twórcy kreskówek czy filmów animowanych sprytnie przemycili wiele wartościowych prawd, wkładając je w usta sympatycznych postaci, które prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem uświadamiają im. co jest istotne w życiu.

Przeczytajcie te 50, z pozoru tylko naiwnych, cytatów kultowych postaci, które pozwolą wam cofnąć się w czasie i poczuć znowu beztroskie lata, gdy jedynym problemem było: czy lepiej kupić loda „Apacz”, czy „Lulek”.

favorite-cartoon-character-life-advice-kids-entertainment-aaa-state-play-1Tekst: Paulina Grzmil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News