5 warszawskich knajp, które musisz odwiedzić w tym miesiącu

W Warszawie nie ma co narzekać na brak ciekawych miejsc, w których można dobrze zjeść, napić się pysznej kawy czy wypić rzemieślnicze piwa. I mimo że jest ich całkiem sporo, to wciąż powstają nowe. Wybraliśmy dla was pięć knajp otwartych w ostatnim czasie, które warto odwiedzić!

VEGESTACJA (UL. PUŁAWSKA 38)

wejście do wegańskiej lodziarni - vegestacji

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Idzie lato – czas na lody! I to nie byle jakie. Vegestacja w swojej ofercie ma jedynie produkty wegańskie, przygotowywane na miejscu i w stu procentach naturalne. Smaki, jakie można u nich znaleźć to np.: malina z kardamonem, migdał z solą himalajską, kwaśny jogurt z wiśnią czy banan z sezamem.

www.facebook.com/vegestacjalody

POZYTYWY (UL. OLEANDRÓW 3)

wnętrze baru pozytywy, studio nagrań

W Pozytywach dostaniecie wina z kija i będziecie mogli wybierać spośród ponad czterdziestu piw rzemieślniczych. Do zjedzenia są drobne przekąski, takie jak tarty. Ponadto właściciel jest profesjonalnym dźwiękowcem, dlatego sprzęt, który się tam znajduje oraz wystrój przywodzą na myśl studio nagrań.

www.facebook.com/pozytywyfotobar

BEZ OŚCI (UL. HOŻA 51)

wejście do knajpki bez ości, czerwona cegła

W tym barze dostaniecie kanapki z rybami, które popularne są w północnych Niemczech. W swojej ofercie mają prawdziwego matiasa holenderskiego, ryby wędzone dymem z drewna dębowego oraz różnego rodzaju rybne pasty, które są przyrządzane na miejscu. Bułki wykorzystywane do kanapek są wypiekane na specjalne zamówienie Bez Ości i robione z naturalnych składników najwyższej jakości.

https://www.facebook.com/bezosci

GORĄCY PIES (AL. RZECZYPOSPOLITEJ 10)

wnętrze baru gorący pies, surowy wystrój, dużo drewna

To amerykańska knajpka otwarta w marcu. Ich specjalnością jest oczywiście gorący pies, czyli hot dog. Poza tym mają spory wybór burgerów, kanapek oraz sałatek. A pies to nie tylko część nazwy i loga, ale także samego wystroju wnętrza baru.

www.facebook.com/Goracy-Pies

KOSMOS (PL. GRZYBOWSKI 2)

wnętrze restauracji kosmos, jasne pomieszczenie

Kosmos to najdłużej otwarte miejsce z naszego zestawienia, bo działa już od lutego. Ich menu zawiera rozmaite śniadania, wypiekane na miejscu bajgle, lunche, hummus, a w ofercie obiadowej znajdziemy m.in. ramen czy sałatkę cobb.

www.facebook.com/kosmoswarszawa

tekst | Lena Maksiak

4,6/5 - (5 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News