5 walentynkowych znaków ostrzegawczych dla Twojego związku

Para schowana za balonem w kształcie serduszka

Walentynki to dzień, w którym zewsząd atakuje nas czerwień i wszystko ma się kojarzyć z miłością. Czekoladki w kształcie serduszek, serduszkowe witryny sklepowe, obciachowe swetry z wyhaftowanymi serduszkami… Pamiętajcie, że to także dzień, mogący wywołać najgorsze zachowania u naszych partnerów.

Dzień Zakochanych może być małym egzaminem dla Waszego związku. A jeśli to Wasze pierwsze Walentynki – tym bardziej powinniście zwrócić uwagę na kilka rzeczy! Oto 5 sygnałów ostrzegawczych, na które trzeba zwrócić uwagę pośród tego całego walentynkowego zawrotu głowy.

Twój partner mówi Kocham Cię po raz pierwszy, właśnie w Walentynki… tylko dlatego, że są Walentynki

Usłyszenie tych dwóch magicznych słów właśnie w Ten Dzień, w teorii brzmi bardzo romantycznie. Lecz jeśli jedynym powodem ich powiedzenia jest zachowanie norm społecznych, lepiej zrób krok w tył. To romantyczne tylko wtedy, gdy jest szczere i jeśli Ty czujesz to samo. W przeciwnym razie te słowa tylko sprawią, że od tej chwili będzie Ci bardziej niż niezręcznie.

efaf30d4c6d0c953a537b4ced813d893 5 walentynkowych znaków ostrzegawczych dla Twojego związku

Jeśli on/ona wie, że walentynki są dla Ciebie ważne, ale nie stara się sprawić Ci żadnej przyjemności

Nie ma uniwersalnego prawa, które mówi, ze musisz celebrować to święto. Faktem jest, że wielu ludzi szczerze nie cierpi Walentynek i mają kilka, dość logicznych powodów, jak choćby komercyjny charakter tego święta. Ale jeśli je lubisz i uświadomiłeś o tym swojego partnera, to w dobrym guście jest zrobienie dla Ciebie czegoś miłego. Związki to przecież kompromis.

Jeśli okazuje się, że przyszłość relacji zależy od planów walentynkowych

Dzielenie się detalami waszej romantycznej nocy w social mediach świadczy o tym, że Twój partner bardziej dba o to, co ludzie pomyślą o Waszej relacji, niż co Ty o niej uważasz. Jest to samolubne i zwodnicze, a związek przecież polega na troszczeniu się o drugą połówkę. To może być sygnał, że Twój partner jest z Tobą z nieco innych, od preferowanych pobudek bardziej dba o głupie święto niż o czas spędzony z Tobą. Liczą się lajki.

giphy 2 5 walentynkowych znaków ostrzegawczych dla Twojego związku

Jeśli daje Ci nietrafiony, nieprzemyślany prezent walentynkowy

Walentynkowe upominki nie są obowiązkowe. Jednak w przypadku wymiany prezentów, Twoja druga połówka powinna wybadać, jakie są twoje upodobania. To zawsze miłe wiedzieć, że ktoś włożył dużo wysiłku w podarowanie Ci spersonalizowanego prezentu w Twoim guście. To pokazuje również, że interesuje się Tobą i naprawdę dba o twoje szczęście.

Jeśli kupuje Ci bardzo drogi prezent, który nie pasuje do etapu, w którym jesteście

Być może pomyślisz, że prezent walentynkowy nie może być zbyt drogi… Nie do końca jednak chodzi o cenę. Zbyt wymyślny podarunek, który nie pasuje do pułapu, etapu związku w którym jesteście, może oznaczać, że Twój partner nie podchodzi do sprawy rozsądnie. Czy nie próbuje Cię przypadkiem przekupić albo zrekompensować czegoś, czego brakuje w Waszym związku? Szczerze mówiąc, żadna sytuacja nie jest dobra.

Rysunek umięśnionego chłopaka, jedzącego kanapkę. Napis w serdusku "I chews you"

Walentynkowe gafy nie muszą świadczyć o złych zamiarach Waszej drugiej połówki. Bądźcie jednak ostrożni, żeby móc w kolejnych latach popełniać je znowu w tym samym dwuosobowym składzie!

Czytaj także: 5 oznak toksycznego związku: jak je rozpoznać?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News