5 szybkich pytań do Adventice, zanim wystąpią na Audioriver

Dwóch mężczyzn na tle regału z ksiązkami
Projekt tworzą dwaj Francuzi, DJ Deep i Roman Poncet, a głównym owocem ich współpracy mają być pasjonujące występy na żywo, podczas których używają sporego zestawu analogowych i cyfrowych maszyn. Przed Wami pięć pytań do tego duetu i mały inspiracyjny przedsmak dzisiejszego występu!
Zagracie na jednym jeden z największych tego typu festiwali w Polsce. Jak się czujecie przed występem na Audioriver?

Szczerze powiedziawszy, nie możemy się doczekać! Przygotowywaliśmy nasz set w dość specyficzny sposób, zaprezentujemy nowy materiał i kilka remiksów, które niedługo ujrzą światło dzienne! Razem z publicznością odkryjemy też na nowo kilka naszych klasyków z Tresora – zagramy je specjalnie dla Audioriver!

Czy byliście podekscytowani, gdy dowiedzieliście się, że zagracie na festiwalu?

Jasne, że tak! To super impreza, jesteśmy jednocześnie niesamowicie zaszczyceni i podekscytowani, że zostaliśmy włączeni do line-up’u.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Wolicie występować na festiwalach czy w mniejszych klubach?

Cóż, Advantice jest projektem nastawionym na techno i czujemy się jak ryba w wodzie, gdy gramy dla dużej publiki! Nagłośnienie, ludzie – festiwale są wspaniałe! To również jeden z powodów dla których, długo pracowaliśmy nad stworzeniem seta. Chcemy, żeby wszystko brzmiało idealnie. Grając w mniejszych klubach, nastawiamy się po prostu na inne, głębsze dźwięki.

Jak przygotowujecie się do występów?

Zawsze staramy się myśleć o warunkach, w jakich będziemy grać (duży festiwal, mniejszy klub). Następnie robimy selekcje kawałków, które będą pasowały do klimatu i czasami – tak jak w przypadku Audioriver – trochę się bawimy z dźwiękiem, udoskonalając już powstałe wcześniej utwory. Żeby przejść przez ten proces, musimy w danym utworze stworzyć troche miejsca na dodatkowe elementy, które dodamy na żywo (przykładowo perkusja). Gdy już mamy tę część za sobą, opracowujemy strategię, jak zmiksować utwory, jakich efektów użyć i kiedy.

Czymś jeszcze nas zaskoczycie w trakcie występu?

Chyba już odkryliśmy wszystkie karty, może oprócz nowego materiału, przygotowanego specjalnie na festiwal Audioriver – ale na ten temat nic więcej nie powiemy – przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Rozmawiał: Paweł Niedzielski

A na zakończenie: obiecana playlista od Adventice – wciskajcie play! Adventice zagrają o 22:30 w Circus Tent!

[ytp_playlist source=”PLlUvDTla77sA-bzYxT04sQWUZRUhIp-P2″]
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News