5 świetnych sposobów na streamowanie seriali i filmów za darmo (legalnie)

5 świetnych sposobów na streamowanie seriali i filmów za darmo

Kiedy zaczął się pierwszy lockdown, wszyscy myśleliśmy sobie, że nadrobimy wszystkie filmy czy seriale. Ale jeśli polegasz na bezpłatnych kanałach nadawczych, możesz się rozczarować. Ponieważ wiele regularnych programów zostało anulowanych lub ograniczonych z powodu pandemii, a większość nowych programów utknęła w martwym punkcie, otrzymujemy coraz większą dietę powtórek, a wiele osób patrzy na usługi streamingowe, aby wypełnić lukę.

Ale co, jeśli nie masz gotówki i teraz liczy się każdy grosz? Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby na streaming telewizji i filmów, które są bezpieczne, legalne i bezpłatne. W tym poście przedstawiamy 10 świetnych opcji na dodanie różnorodności do swojej telewizyjnej diety. Pamiętaj, że status bezpłatności oraz dostępna zawartość różni się w zależności od kraju. Podczas oglądania z Polski możesz również rozważyć zakup VPN do streamowania.

Wymienimy pięć stron, o których możesz nie wiedzieć, a na których możesz znaleźć wiele programów telewizyjnych i filmów do obejrzenia za darmo, bezpiecznie i zgodnie z prawem. Od telewizji finansowanej z reklam po klasyczne filmy, które nie są już objęte prawami autorskimi, na tych mniej znanych platformach jest mnóstwo świetnych treści do odkrycia.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1. Rakuten

Rakuten, firma z siedzibą w Japonii to usługa streamingowa oferująca filmy i seriale do subskrypcji, wypożyczania i kupowania, ale oferuje również duży wybór bezpłatnych treści z reklamami: wybór obejmuje filmy, seriale dla dzieci i filmów dokumentalnych. Po prostu kliknij kartę „Bezpłatne” u góry, aby zobaczyć, co jest w ofercie. Wystarczy podać adres e-mail i hasło, aby rozpocząć oglądanie na komputerze PC lub Mac (nie Chromebook), smartfonie (iOS lub Android) lub Xbox One. Możesz też streamować na telewizor za pomocą Chromecasta.

2. Pluto TV

Pluto TV, usługa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i należąca do firmy Viacom, to bezpłatna, obsługiwana przez reklamodawców witryna do transmisji strumieniowej, która oferuje przede wszystkim wybór treści za pośrednictwem „kanałów”, które mają na celu naśladowanie wrażeń z tradycyjnej telewizji na żywo. Oznacza to, że nie możesz zapauzować i rozpocząć oglądania serialu, kiedy chcesz; musisz „włączyć się” we właściwym czasie. Istnieje jednak również możliwość wyboru filmów na żądanie, zestawów pudełkowych i filmów dokumentalnych. Nie możesz oglądać telewizji Pluto na komputerze stacjonarnym, funkcjonuje za to bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem iOS, Android i Amazon, możesz streamować na telewizor za pomocą Amazon Fire Stick.

3. Plex

Wprowadzony na rynek w grudniu ubiegłego roku przez firmę programistyczną o tej samej nazwie, serwis Plex to amerykańska usługa streamingowa z reklamami, która wyróżnia się na tle większości swoich rywali, działając poza Ameryką Północną; w ponad 200 krajach na całym świecie. Oferuje szeroką gamę filmów, seriali, podcastów i programów informacyjnych, które można oglądać w przeglądarce internetowej lub przesyłać na telewizor za pomocą Chromecasta lub Fire Stick. Szczerze mówiąc, nie zawsze znajdziesz tam znane seriale lub filmy; musisz zasubskrybować wersję premium, aby dostać dostęp do hitów. Ale rozejrzyj się po niej, a prawdopodobnie znajdziesz kilka rzeczy, które wzbudzą twoje zainteresowanie.

4. BFI Player

BFI Player, witryna Brytyjskiego Instytutu Filmowego, zawiera szeroką gamę filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych, które można oglądać bezpłatnie. Zbiory obejmują filmy krótkometrażowe, klasyczne seriale telewizyjne, filmy dokumentalne, musicale, filmy domowe, a nawet klasyczne brytyjskie reklamy z minionych czasów. Większość treści to vintage, obrazy czarno-białe, ale są też filmy krótkometrażowe z nowoczesnych festiwali filmowych BFI. Po prostu kliknij kartę „Bezpłatne” u góry, aby zobaczyć, co jest dostępne. Nie jest wymagana rejestracja, możesz oglądać w przeglądarce, istnieje też opcja Chromecasta do przesyłania na telewizor.

5. Popcorn Flix

Popcorn Flix to witryna oferująca bezpłatny streaming filmów pełnometrażowych z reklamami – zbiory obejmują głównie produkcje niezależne, filmy i odcinki internetowe. Nie musisz się rejestrować i możesz po prostu oglądać w przeglądarce, na konsoli Xbox lub Playstation albo streamować na telewizor za pomocą Amazon Fire Stick. Należy jednak pamiętać, że usługa jest obecnie niedostępna poza Ameryką Północną.

Zobacz też: Filmy przygodowe – TOP 10 najlepszych filmów o przygodzie!

Filmy przygodowe – TOP 10 najlepszych filmów o przygodzie!

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News