5 rzeczy, których nie wiedziałeś o BANKS

Brunetka w mocnym makijażu

Dlaczego BANKS dała fanom swój prywatny numer telefonu? Skąd w jej tekstach tyle tęsknoty i zwątpienia? Jak wyglądało jej pierwsze spotkanie ze Snoop Doggiem? Wyczekując najnowszego albumu artystki, który ukaże się już 30 września, sprawdźcie czego jeszcze o niej nie wiecie!

Numer dla wszystkich

Na początku swojej kariery piosenkarka stroniła od social media. Nie dlatego, że nie chciała utrzymywać kontaktu ze swoimi fanami. Jak sama twierdzi nigdy nie miała Facebooka,  Twittera czy Instagrama, więc nie czuła się pewnie w prowadzeniu wszystkich kanałów społecznościowych. Zajął się tym jej manager, a ona udostępniła fanom swój prywatny numer telefonu. Jeśli chcesz pogadać z BANKS, to możesz do niej śmiało zadzwonić lub napisać!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zabawkowy keyboard

Muzykę zaczęła tworzyć w wieku 14 lat w swojej sypialni, a wszystko zaczęło się od zabawkowego keyboarda. Kiedy jej rodzice postanowili się rozwieść, piosenkarka dostała zabawkę, która pomogła jej przejść przez trudny okres. Zaczęła pisać teksty i tworzyć muzykę, co pozwoliło jej nie tylko uciec od problemów, ale również znaleźć ukojenie. Nowa pasja okazała się dla niej lekarstwem na samotność, a muzyczna terapia do tej pory pomaga jej wyrazić siebie. Stąd w jej tekstach tyle tęsknoty, zwątpienia i wersów o miłości.

Przyjaźni się z Lily Collins

Jej przyjaciółką jest popularna brytyjska aktorka, Lily Collins. To właśnie dzięki tej znajomości i kontaktom córki Phila Collinsa, piosenkarce udało się dotrzeć ze swoimi kawałkami do DJ-a Yung Skeetera, który współpracował między innymi z Katy Perry czy Chrisem Brownem. Kariera piosenkarki od tamtej pory potoczyła się błyskawicznie. BANKS zaproponowano współpracę, a rok później pojawiła się jej EP-ka zatytułowana Fall Over.

Brunetka wpatrzona w kamerę w kostiumie

Muzyczne inspiracje

Artystka inspiruje się nie tylko piosenkarkami takimi jak Aaliyah czy Brandy, ale wśród wykonawców, którzy mają wpływ na jej twórczość, wymienia również Jamesa Blake’a i brytyjskiego producenta Buriala. Od samego początku współpracuje z najlepszymi. Dwa razy towarzyszyła The Weeknd podczas trasy koncertowej, nagrała wspólny kawałek z Chatem Fakerem, a muzykę do jej kawałków produkowali między innymi Jamie Woon, Lil Silva czy Shlohmo.

Paliła ze Snoop Doggiem

Po raz pierwszy zapaliła marihuanę z legendą amerykańskiego rapu, czyli nie z nikim innym, tylko ze Snoop Doggiem. Jak BANKS wspomina tamtą chwilę? W związku z tym, że piosenkarka nigdy nie paliła, było to dla niej dość silne i mocne przeżycie. Co tu dużo mówić, Jillian nieźle się porobiła, ale nie ma co się dziwić, skoro paliła ze Snoopem.

Tekst: Olga Retko

5/5 - (7 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News