Categories: film

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o „Przebudzeniu Mocy”

Już w ten piątek, we wszystkich kinach w Polsce, będzie można obejrzeć siódmą część Gwiezdnych Wojen. Podekscytowany? Bilety już od dawna leżą bezpiecznie w Twoim portfelu? Zabieraj się zatem za czytanie i bądź przygotowany na seans.

1.    Kiedy dzieje się akcja filmu? 30 lat po powrocie Jedi (Epizod VI). Tylko w tak dużym odstępie czasu J.J. Abrams był w stanie odtworzyć oryginalny casting z tak znanej na całym świecie trylogii.

2.    Kim są nowi bohaterowie? Finn (John Boyega), Rey (Daisy Ridley) i Poe (Oscar Isaac) są magiczną trójką, wokół której toczyć się będzie cała akcja VII części. Finn zaczyna jako stormtrooper, Rey jest scrap scavengerem z Jakku, a Poe pilotem. Z pewnością narobią na ekranie wiele zamieszania.

3.    Skąd się wziął Kylo Ren i dlaczego jego miecz świetlny jest w kształcie krzyża? Według źródeł, zdaje się być samym następcą Dartha Vadera. Nosi maskę, jego głos jest zmodyfikowany elektronicznie i jest przywódcą ciemnej strony o nazwie The Knights of Ren. Jeżeli chodzi o jego broń, jedna z teorii mówi, że Ren zaprojektował swój miecz w oparciu o stare wzory samych Sithów, ale ma wcale nie przypominać krzyża, lecz odbijające się od siebie źródła energii.

4.    Czy na plakacie promującym film znajduje się nowy model Gwiazdy Śmierci? Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, lecz wiadomo na pewno, że określa się go nazwą Starkiller Base, planetą matką dla First Order. Podobno cała pokryta jest lodem i została przemieniona w śmiertelną broń.

5.    Czy na zwiastunie widzimy planetę znaną już fanom sagi, czyli Tatooine? Nie. Jest to zupełnie nowe miejsce, a mianowicie Jakku. Stamtąd pochodzi jeden z naszych głównych bohaterów.

Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy waszą ciekawość w chociażby najmniejszym stopniu. Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać na seans i przeżyć tę niesamowitą przygodę na własnej skórze. Niech moc będzie z wami.

tekst | Nicole Szczekocka

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

1 godzinę ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

5 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

8 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago