5 pytań do Drag Queen, które przełamią Wasze uprzedzenia

Mężczyzna przebrany za rudowłosą kobietę

Pamiętaj, że taki rodzaj rozrywki nie jest dla wszystkich, ale ci wykonawcy zasługują na Twój szacunek. To, co robią, jest naprawdę formą sztuki. Nie każdy może być królową. Rozmawiamy z jedną z nich!

Czym różni się drag od trans?

Drag to jest udawanie kobiety poprzez performance, a trans to czucie się kobietą. Drag Queens są piękne i erotyczne, jednak bywają także określane kobiecym widmem, ale czym byłyby królowe bez szacunku do granic? Bycie Drag Queen nie czyni nikogo mniej męskim albo mniej kobiecym. Musimy przecież pamiętać, że to tylko kreacja danej postaci na potrzeby sceniczne, a nie codzienne wydanie. Trzeba być niezwykle odważnym człowiekiem, aby wystawić się na ocenę innych osób. Czasem występy publiczne takich artystów wzbudzają niekoniecznie tylko pozytywne emocje.

Męska wersja Marylin Monroe

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jakie zdanie na ten temat mają osoby z perspektywy sceny?

Można zajmować się przedstawianiem burleski i prezentować się w męski sposób. To działa i jest zabawne, ale jest też bardzo ograniczone. Noszenie peruk i obcasów oraz trochę więcej makijażu zdecydowanie bardziej podoba się ludziom; jest bardziej wyzwolone. Drag się zmieniło i to bardzo. Ewoluowało w lepsze występy, a nie tylko playback. Tak pod względem wyglądu.

Jak wygląda makijaż drag queen?

Makijaż nie jest prostą sprawą, bo musi być specyficzny, żeby zakryć męskie rysy twarzy. Dragowy makijaż ma wiele form, w zależności od źródła inspiracji danej performerki. Makijaż może być subtelny i bardzo kobiecy, jak również bardzo przerysowany.

makijaż drag queen

Jaką cenę płacą prawdziwe królowe za bycie sobą?

Drag wymaga dużego wkładu finansowego, jeśli robi się to profesjonalnie. Sama porządna peruka, która wygląda naturalnie, kosztuje od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych.
Tak samo stroje, które są kupowane tylko na potrzeby show, a nie na codzienny użytek.

Z czym wiąże się bycie obiektem podziwu?

Drag queen bardzo często spotykają się z zalotami. Na ogół jest to bardzo miłe, kiedy ktoś mówi Ci komplementy. Dostać drinka to też żaden problem. Dziwna kwestia dotyczy natomiast powrotów taksówkami. Jednak spotykanie się z podrywem albo dziwnymi propozycjami seksualnymi ze strony mężczyzn hetero, którzy często są w związkach, nie jest już niczym przyjemnym.

Czytaj również: Shante, you stay: poznajcie RuPaul i jego dziewczyny

rycerze wykonujący skłony w kierunku mężczyzny przebranego za elegancką damę w peruce

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News