5. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Na przełomie maja i czerwca w sześciu polskich miastach odbędzie się piąta już edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. W ramach organizowanej wspólnie przez Gutek Film i Instytut Francuski w Polsce imprezy przedstawione zostaną najciekawsze filmowe nowości znad Sekwany. Większość tytułów zaprezentowana zostanie polskiej widowni po raz pierwszy.

 

ysl2

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

(kadr z filmu “Yves Saint Laurent”)

 

W programie festiwalu znalazły się: film biograficzny “Yves Saint Laurent” w reżyserii Jalil Lespert, komedia “Przychodzi facet do lekarza” w reżyserii Danny’ego Boona, twórcy filmów “Jeszcze dalej niż północ” i “Nic do oclenia” oraz “Camille powtarza rok” w reżyserii Noémie Lvovsky. Wśród propozycji nie zabrakło także wielokrotnie nagradzanego filmu “Michael Kohlhaas” w reżyserii Arnauda des Pallièresa pokazywanego niedawno na festiwalu Wiosna Filmów.

 

plakatfranc

 

Po dawkę dobrego francuskiego kina wybierzcie się do warszawskiego Kina Muranów lub wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty w dniach 23-29 maja. Na początku czerwca filmy zaprezentowane zostaną w Łodzi, Lublinie i Krakowie.

Z dokładnym programem przeglądu zapoznacie się na stronach muranow.gutekfilm.pl i institutfrancais.pl 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News