5 powodów, dla których warto się wybrać na Targi Plakatów w Warszawie

Zapakowe plakaty na wieszakach

Tegoroczna edycja Targów Plakatu zbliża się wielkimi krokami. Fanów tego wydarzenia pewnie nie trzeba przekonywać do zajrzenia w niedzielę do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, a dla pozostałych mamy 5 powodów, dla których powinniście tam być!

1. To prawdziwy estetyczny odjazd


Na Targach Plakatu czeka na was 200 różnorodnych wystawców, zgromadzonych na 4 kondygnacjach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, reprezentujących różne style w ilustracji. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie, co pasuje do jego osobowości czy wnętrza. Wystawcami targów są nie tylko pojedynczy artyści, ale także galerie plakatu z całej Polski, kolektywy graficzne oraz kolekcjonerzy. Do zdobycia będą prawdziwe perełki z czasów PRL, numerowane, ręcznie odbijane sitodruki, limitowane edycje grafik.

Czytaj również: Warszawa stolicą plakatu – Targi Plakatu już 16 grudnia!

2. Kupisz oryginalne prezenty gwiazdkowe

Targi odbywają się w niedzielę 16 grudnia – w jednym miejscu możecie zaopatrzyć się w prezenty dla znajomych, dzieci i całej rodziny. Wystawcy na pewno nie zawiodą, jeśli chodzi o bogactwo swojej oferty, pieczołowicie przygotowują dla Was podpisane prace, oprawione ilustracje, limitowane kalendarze czy notatniki.

3. Spotkasz legendy polskiego plakatu i… nie tylko!

Targi Plakatu to wydarzenie, na które zjeżdżają artyści z całej Polski – także ci, bez których polski plakat nie byłby tak znany na całym świecie. Targi już od 6 lat odbywają się pod honorowym patronatem Andrzeja Pągowskiego, znanego ze swoich plakatów do kultowych polskich i zagranicznych filmów. Bywają na nich reprezentanci polskiej szkoły plakatu z lat 60. i 70., gościły już Piotra Młodożeńca, Wiesława Wałkuskiego, Stanisława Tyma, Andrzeja Mleczko. A jeśli będziecie mieć szczęście, natkniecie się też na stołecznych celebrytów, muzyków i aktorów, którzy chętnie robią tu zakupy.

4. Odkryjesz nowinki technologiczne

Targi Plakatu to nie tylko zakupowe szaleństwo! Organizatorzy wraz ze sponsorami i partnerami przygotowują dla Was showroom technologiczny, na których przetestujecie wiodący sprzęt, idealny do twórczej pracy lub rozrywki. Możecie też zapisać się na warsztaty oraz sesje mentorskie z ekspertami – szczegóły tutaj.

5. Weźmiesz udział w czymś wyjątkowym

Targi Plakatu to jedyny w naszej części Europy festiwal, który skupia się wyłącznie na plakacie i wielkoformatowych ilustracjach. Ma największą liczbę wystawców (200), największą powierzchnię (2 500 m2) i zyskał miamo prestiżowego wydarzenia, które logotyp i identyfikacja wizualna wielokrotnie była nagradzana (m.in przez CounterPrint UK). Targi mają duży walor edukacyjny, oprócz strefy dla dzieci, w której kreatywnie bawią się maluchy, odwiedzają je także całe klasy wraz z nauczycielami. A to wszystko za 2 złote – tyle kosztuje bilet, który jest jednocześnie drukowaną pamiątką z imprezy i numerkiem do szatni.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News