5 powodów, dla których warto się wybrać na Targi Plakatów w Warszawie

Zapakowe plakaty na wieszakach

Tegoroczna edycja Targów Plakatu zbliża się wielkimi krokami. Fanów tego wydarzenia pewnie nie trzeba przekonywać do zajrzenia w niedzielę do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, a dla pozostałych mamy 5 powodów, dla których powinniście tam być!

1. To prawdziwy estetyczny odjazd

Na Targach Plakatu czeka na was 200 różnorodnych wystawców, zgromadzonych na 4 kondygnacjach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, reprezentujących różne style w ilustracji. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie, co pasuje do jego osobowości czy wnętrza. Wystawcami targów są nie tylko pojedynczy artyści, ale także galerie plakatu z całej Polski, kolektywy graficzne oraz kolekcjonerzy. Do zdobycia będą prawdziwe perełki z czasów PRL, numerowane, ręcznie odbijane sitodruki, limitowane edycje grafik.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Warszawa stolicą plakatu – Targi Plakatu już 16 grudnia!

https://www.instagram.com/p/BrLUC8ol9Py/

2. Kupisz oryginalne prezenty gwiazdkowe

Targi odbywają się w niedzielę 16 grudnia – w jednym miejscu możecie zaopatrzyć się w prezenty dla znajomych, dzieci i całej rodziny. Wystawcy na pewno nie zawiodą, jeśli chodzi o bogactwo swojej oferty, pieczołowicie przygotowują dla Was podpisane prace, oprawione ilustracje, limitowane kalendarze czy notatniki.

https://www.instagram.com/p/BrLFy91FABY/

3. Spotkasz legendy polskiego plakatu i… nie tylko!

Targi Plakatu to wydarzenie, na które zjeżdżają artyści z całej Polski – także ci, bez których polski plakat nie byłby tak znany na całym świecie. Targi już od 6 lat odbywają się pod honorowym patronatem Andrzeja Pągowskiego, znanego ze swoich plakatów do kultowych polskich i zagranicznych filmów. Bywają na nich reprezentanci polskiej szkoły plakatu z lat 60. i 70., gościły już Piotra Młodożeńca, Wiesława Wałkuskiego, Stanisława Tyma, Andrzeja Mleczko. A jeśli będziecie mieć szczęście, natkniecie się też na stołecznych celebrytów, muzyków i aktorów, którzy chętnie robią tu zakupy.

https://www.instagram.com/p/BrGZ2oDlrga/

4. Odkryjesz nowinki technologiczne

Targi Plakatu to nie tylko zakupowe szaleństwo! Organizatorzy wraz ze sponsorami i partnerami przygotowują dla Was showroom technologiczny, na których przetestujecie wiodący sprzęt, idealny do twórczej pracy lub rozrywki. Możecie też zapisać się na warsztaty oraz sesje mentorskie z ekspertami – szczegóły tutaj.

https://www.instagram.com/p/BrBXZfvlYYP/

5. Weźmiesz udział w czymś wyjątkowym

Targi Plakatu to jedyny w naszej części Europy festiwal, który skupia się wyłącznie na plakacie i wielkoformatowych ilustracjach. Ma największą liczbę wystawców (200), największą powierzchnię (2 500 m2) i zyskał miamo prestiżowego wydarzenia, które logotyp i identyfikacja wizualna wielokrotnie była nagradzana (m.in przez CounterPrint UK). Targi mają duży walor edukacyjny, oprócz strefy dla dzieci, w której kreatywnie bawią się maluchy, odwiedzają je także całe klasy wraz z nauczycielami. A to wszystko za 2 złote – tyle kosztuje bilet, który jest jednocześnie drukowaną pamiątką z imprezy i numerkiem do szatni.

https://www.instagram.com/p/Bo1ZjfChH1w/

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News