5 powodów, dla których warto odwiedzić Targ Konopny ?

Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza odsłona Targu Konopnego w ramach Slow Weekendu w warszawskim Soho Factory. Przed Wami 5 powodów, dla których warto tam przyjść!

Edukacja

Misją Targu Konopnego jest propagowanie produktów z Cannabis Sativa poprzez edukację na jej temat. Na miejscu dowiecie się o jej dobroczynnych właściwościach, poznasz firmy produkujące kosmetyki, ubrania, żywność jak również poznacie sposoby, jak stosować konopie w kuchni. Na Targu będą również Wolne Konopie – najstarsza organizacja w Polsce propagują użycie konopi. Istnieje 300 gam produktów do których można wykorzystać konopie. Całkowicie legalnie!

Wystawcy

Społeczność zgromadzona wokół konopi to osoby, zaangażowane w proces legalizacji stosowania jej w medycynie. Dzięki nim macie możliwość poznania zdrowotnego wpływu ekstraktów konopnych. Wystawcy zaprezentują różne produkty: jedzenie, kosmetyki czy olejki CBD.

Czytaj również: 5 produktów z konopi, o których nie mieliście pojęcia

Pokaz kulinarny

W sobotę, 10 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się również pokaz kulinarny, dzięki któremu dowiecie się jak w prosty, łatwy i przyjemny sposób stosować konopie w kuchni. Pokaz poprowadzi Małgorzata Szakuła znana z bloga smillingspoon.pl. Gosia jest również autorką publikacji Konopie w kuchni oraz współorganizatorką Targu Konopnego. Zapowiada się pysznie!

Slow Weekend

Partnerem Targu jest Slow Weekend, który przygotowuje wiele atrakcji. Warto przyjść i uwić wianek, uszyć na maszynie worek na letnie festiwale, stworzyć autorski nadruk na torbę czy wymienić nie potrzebne ubrania na torbę z recyklingu. Powstanie również strefa, gdzie będą odbywały się warsztaty z nadawania drugiego życia np. szklanym butelkom.

Polscy twórcy

Co najważniejsze na Targu Konopnym i Slow Weekendzie wystawiają się polscy twórcy. To często nasi znajomi, którzy tworzą coś swojego, coś użytecznego i przede wszystkim wartościowego. Motywem przewodnim wydarzenia jest #KupujLepszeProdukty i właśnie dlatego warto zajrzeć do Soho Factory!

W Soho Factory (Mińska 25) podczas eventu znajdziecie produkty, które są całkowicie legalne, a zarazem bardzo wartościowe dla naszego organizmu. Warto odwiedzić to miejsce by poznać wystawców Targu Konopnego, jak również Slow Weekendu. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia Slow Weekend oraz Targu Konopnego.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

18 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago