5 powodów, dla których warto odwiedzić Targ Konopny ?

Talerze z jedzeniem oraz miska z babeczkami

Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza odsłona Targu Konopnego w ramach Slow Weekendu w warszawskim Soho Factory. Przed Wami 5 powodów, dla których warto tam przyjść!

Edukacja

Misją Targu Konopnego jest propagowanie produktów z Cannabis Sativa poprzez edukację na jej temat. Na miejscu dowiecie się o jej dobroczynnych właściwościach, poznasz firmy produkujące kosmetyki, ubrania, żywność jak również poznacie sposoby, jak stosować konopie w kuchni. Na Targu będą również Wolne Konopie – najstarsza organizacja w Polsce propagują użycie konopi. Istnieje 300 gam produktów do których można wykorzystać konopie. Całkowicie legalnie!

Targ Konopny 3 5 powodów, dla których warto odwiedzić Targ Konopny ?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wystawcy

Społeczność zgromadzona wokół konopi to osoby, zaangażowane w proces legalizacji stosowania jej w medycynie. Dzięki nim macie możliwość poznania zdrowotnego wpływu ekstraktów konopnych. Wystawcy zaprezentują różne produkty: jedzenie, kosmetyki czy olejki CBD.

Targ Konopny 3 5 powodów, dla których warto odwiedzić Targ Konopny ?

Czytaj również: 5 produktów z konopi, o których nie mieliście pojęcia

Pokaz kulinarny

W sobotę, 10 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się również pokaz kulinarny, dzięki któremu dowiecie się jak w prosty, łatwy i przyjemny sposób stosować konopie w kuchni. Pokaz poprowadzi Małgorzata Szakuła znana z bloga smillingspoon.pl. Gosia jest również autorką publikacji Konopie w kuchni oraz współorganizatorką Targu Konopnego. Zapowiada się pysznie!

Męska ręka trzymająca mskę i nakładająca coś do niej

Slow Weekend

Partnerem Targu jest Slow Weekend, który przygotowuje wiele atrakcji. Warto przyjść i uwić wianek, uszyć na maszynie worek na letnie festiwale, stworzyć autorski nadruk na torbę czy wymienić nie potrzebne ubrania na torbę z recyklingu. Powstanie również strefa, gdzie będą odbywały się warsztaty z nadawania drugiego życia np. szklanym butelkom.

Stojak z wieszakami, na których jest napis "nie mam w co się ubrać"

Polscy twórcy

Co najważniejsze na Targu Konopnym i Slow Weekendzie wystawiają się polscy twórcy. To często nasi znajomi, którzy tworzą coś swojego, coś użytecznego i przede wszystkim wartościowego. Motywem przewodnim wydarzenia jest #KupujLepszeProdukty i właśnie dlatego warto zajrzeć do Soho Factory!

Mężczyzni siedzący na leżakach

W Soho Factory (Mińska 25) podczas eventu znajdziecie produkty, które są całkowicie legalne, a zarazem bardzo wartościowe dla naszego organizmu. Warto odwiedzić to miejsce by poznać wystawców Targu Konopnego, jak również Slow Weekendu. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia Slow Weekend oraz Targu Konopnego.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News