5 polskich ilustratorów mody, których warto obserwować na Instagramie

Instagram to kopalnia inspiracji ze świata mody. Jeśli na swoim koncie masz godziny poświęcone przeglądaniu profili it girls i hollywoodzkich gwiazd, poświęć chwilę i dodaj do obserwowanych polskich ilustratorów mody, których kariery rozwijają się coraz prężniej.

Zagraniczni ilustratorzy mody, tacy jak Lena Ker czy Garance Dore to niewątpliwie profesjonaliści. Na polskim podwórku też ich nie brakuje! Wybraliśmy dla was pięciu młodych, polskich ilustratorów, których warto obserwować na Instagramie.

Mateusz Suda @mateuszsuda

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ilustrator, artysta, art. Director – Mateusz Suda to wybuchowa mieszanka talentu i źródło inspiracji.

ilustracja modowa blondynka

Anna Ostapowicz @annaostapowicz

Polska ilustratorka i graphic designer, na co dzień mieszka w Paryżu i współpracuje między innymi z Harper’s Bazaar i Lounge Magazine.

ilustracja modowa pani w kapeluszu

Elena Ciuprina @elenaciuprina

Projektantka i ilustratorka mołdawskiego pochodzenia. Elena lubi zabawę kolorem, w swoich pracach stawia na nawiązania do sztuki malarskiej.

instagram-elena-ciuprina

Anna Halarewicz @annahalarewicz

Absolwentka Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku grafika. Anna współpracuje z magazynami takimi jak Twój Styl czy Viva Moda. Wspiera również marki Hexeline i Mohito.

ilustracja modowa pani w eleganckiej sukni

Tomek Sadurski @tomeksadurski

Jego prace ukazują się w wielu polskich magazynach, współpracuje też z zagranicznymi tytułami, takimi jak Vanity Fair i Süddeutsche Zeitung. Tomek jest grafikiem, ilustratorem i mentorem w czasie warsztatów organizowanych w ramach Art Fashion Forum.

ilustracja modowa fka twigs

tekst | Ada Olejnik

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News